НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Віртуальний читальний зал Фонду В. О. Сухомлинського

ВІРТУАЛЬНИЙ ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
ФОНДУ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

  ВІДЕОВІЗИТІВКА
  БД «СУХОМЛИНІСТИКА»
  КОНФЕРЕНЦІЇ
  СЕМІНАРИ
  КРУГЛІ СТОЛИ
  ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ЗАХОДИ
  ВІРТУАЛЬНІ КНИЖКОВІ ВИСТАВКИ
  ВІРТУАЛЬНІ ПРОЄКТИ
  ВІДЕОМАТЕРІАЛИ
  КОНТАКТИ
  ВІДЕОВІЗИТІВКА ЧИТАЛЬНОГО ЗАЛУ
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ДНПБ УКРАЇНИ ІМ. В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЩОДО РОЗВИТКУ СУХОМЛИНІСТИКИ В ОСВІТНЬО-НАУКОВОМУ ПРОСТОРІ
СТОРІНКА В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО В РОЗДІЛІ «ПРО БІБЛІОТЕКУ»
СТОРІНКА «В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ» ЯК СКЛАДНИК ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОГРАФІЧНОГО РЕСУРСУ «ВИДАТНІ ПЕДАГОГИ УКРАЇНИ ТА СВІТУ»

БАЗА ДАНИХ «СУХОМЛИНІСТИКА»:

  1. Бібліографічні записи (кількість – понад 4600)
  2. Повнотекстові документи – колекція в НПЕБ (кількість – 224)
 

ЗАХОДИ

  Засідання Президії НАПН України 

Діяльність Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського щодо розвитку сухомлиністики в освітньо-науковому просторі: досвід і перспективи (07.04.2021)

 
Конференції
 
Семінари
 
 
Круглі столи
 
 
Бібліотечні секції у рамках Всеукраїнських педагогічних читань «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю»
 
  Творчий досвід вчителів і шкільних бібліотекарів, які працюють за ідеями В. О. Сухомлинського
 
Літературно-мистецькі заходи
 

ВІРТУАЛЬНІ КНИЖКОВІ ВИСТАВКИ

  1. Заклади, що носять ім’я В.О. Сухомлинського
  2. Міжнародні та всеукраїнські педагогічні читання “Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю” (1993-2020), присвячена 30-ій річниці Незалежності України (01.08.2021).
  3. 22 квітня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день Землі
  4. Вітальні листівки Учителю
  5. До 97-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського
  6. До 98-ї річниці від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського (28.09.1918–02.09.1970)
  7. Василь Олександрович Сухомлинський – дитячий письменник
  8. До Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку  дитини (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)»
  9. Виставка «До 100-річчя з дня народження В. Сухомлинського» у Київському університеті імені Бориса Грінченка
 

ВІРТУАЛЬНІ ПРОЄКТИ
(на Facebook)

Проєкт «Читаймо Сухомлинського онлайн»: розміщення дописів про конкретну працю В. О. Сухомлинського з посиланням на повнотекстове джерело.
Залишайтеся вдома і студіюйте твори Василя Сухомлинського, завантаживши їх із нашої «Науково-педагогічної електронної бібліотеки»!
Проєкт «Дитина – частина природи» (за казками та оповіданнями В. О. Сухомлинського). Проєкт актуалізовано та частково змінено відповідно до викликів, що постали внаслідок повномасштабної війни росії проти України. Використано художньо-літературний доробок В. Сухомлинського, присвячений подіям Другої світової війни, які співзвучні сьогоднішнім подіям новітньої історії України.
Бюлетень
Починаючи з 2015 р., бюлетень випускає Алан Кокеріл, австралійський вчений, перекладач і популяризатор спадщини Василя Сухомлинського. Його зусиллями доробок українського педагога стає доступним для англомовних читачів. У бюлетені поміщені переклади педагогічних творів та художніх мініатюр В. Сухомлинського. Читачі можуть ознайомитися з ним на сторінці ДНПБ у фейсбуці та на порталі бібліотеки.
У день пам’яті Василя Сухомлинського (28 вересня 1918 – 2 вересня 1970) започатковано спільний музейно-бібліотечний онлайн-проєкт «Афоризми Сухомлинського».
Організатори:
У 2021 р. розпочато проєкт «Казки В.О. Сухомлинського у підручниках та посібниках О.Я. Савченко». Поміщуючи один раз на місяць казку Василя Сухомлинського, відібрану і включену Олександрою Яківною в одну з її навчальних книг, вшановуємо пам’ять видатної педагогині. Проєкт адресований працівникам закладів загальної середньої та дошкільної освіти (вчителям, вихователям, шкільним бібліотекарам), студентам і магістрантам закладів вищої освіти, батькам, широкому загалу.
Проєкт #моя_маленька_Батьківщина (за казками та оповіданнями В. О. Сухомлинського). Патріотичні почуття, любов до своєї землі, свого краю, його природи і людей, що живуть поряд, необхідно плекати з дитинства, поступово, під впливом батьків, учителів, довкілля.
Літературно-художня спадщина В. Сухомлинського має великий потенціал у цій царині.
Проєкт #Сухомлинський_епістолярний_екскурс (за епістоляріями В. О. Сухомлинського). Проєкт знайомить широку авдиторію  епістолярною спадщиною педагога, яка і до сьогодні залишається непрочитаною. Йдеться як про листи самого Василя Сухомлинського, так і про листи до нього. Це глибоке джерело інформації про життя і творчість Василя Олександровича. У межах проєкту оприлюднено неопубліковані листи до різних адресатів – освітян, науковців, офіційних осіб тощо. Проєкт адресований працівникам закладів загальної середньої та дошкільної освіти (вчителям, вихователям, шкільним бібліотекарам), здобувачам закладів вищої освіти, широкому загалу. 
 

ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

  Досвід впровадження ідей В.О. Сухомлинського в мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України
 
Фільми:
  1. Василь Сухомлинський. Пишемо історію
  2. Василь Сухомлинський. Документальний фільм
  3. Портрет
 

КОНТАКТИ

dom

м. Київ, вул. М. Берлинського, 9

Контактна особа:
Леся Віталіївна Сухомлинська

telephone +38(050)-331-56-75
email 1408koala@gmail.com

 


Анонси та оголошення

14.01.2025

Шановні колеги!

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського спільно з КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» запрошує до участі у всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми сучасного словникарства», який відбудеться 5 лютого 2025 року у м. Кропивницький на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Детальна інформація в інформаційному листі.

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали