НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Документи іноземними мовами

found_foringe_1У фонді Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського зберігається близько 15 000 документів англійською, німецькою, французькою, польською, італійською, чешською, болгарською та іншими мовами, що видані за кордоном. До складу фонду входить колекція «Видання ХVII – початку ХХ ст. іноземними мовами», що налічує понад 2000 рідкісних книг та періодичних видань, датованих 1615–1917 рр., частина яких належить до наукового об’єкта, що становить національне культурне надбання України (Постанова Кабінету Міністрів України № 1709 від 19. 12. 2001 р.) Колекція книжкових пам’яток містить підручники та навчальні посібники, енциклопедичні видання з різних галузей знань: педагогіки, психології, географії, хімії, фізики, математики, філософії, широко представлені твори художньої літератури.

found_foringe_2Фонд документів іноземними мовами з 1918 року до сьогодення універсальний за змістом та тематикою. У різні роки він поповнювався за рахунок подарунків від міжнародних організацій, зокрема посольства Австрії, Британської ради в Україні, Французького культурного центру, Гете-Інституту, благодійного фонду «Сейбр-Світло» і відомого британського видавництва «Macmillan». Значний внесок у поповнення фонду здійснила Академія наук Польщі: 500 збірників наукових праць, матеріали конференцій, семінарів, підручники й посібники фахового спрямування, що висвітлюють розвиток наук про освіту, педагогіки та психології за кордоном.

У бібліотеці зберігаються всесвітньо відомі енциклопедії «Britannica» (1998 р.) і «Americana» (1998 р.), що є візитівкою фонду.

«BritBritanicaannica» – найповніша й найстаріша універсальна енциклопедія англійською мовою. Її перше видання вийшло друком 1752 року під назвою «Енциклопедія, або Тлумачний словник наук, мистецтв і ремесел». Енциклопедія, за задумом авторів, мала стати практичним посібником із різних галузей діяльності, містити перевірену наукову інформацію та бути побудованою за алфавітним принципом. Свою сучасну назву «Britannica» отримала 1771 року, тоді вона складалася лише з трьох томів. Енциклопедія мала великий попит серед читачів, тому постійно вдосконалювалася, поповнювалася та перевидавалася. У нашій книгозбірні зберігається 15‑те видання цієї енциклопедії за 1998 рік. Усі томи «Британіки» містять загалом близько 32 тисяч сторінок, більше 65 тис. статей, 24 тис. фотографій, карт та ілюстрацій.

Americana«Americana» – всесвітньо відома американська енциклопедія, перше видання якої датовано 1903/1904 роками й складалося лише з 16 томів. У бібліотеці зберігається її 30-томне видання, що вийшло друком 1998 року. Енциклопедія «Американа» розрахована на широке коло читачів, містить статті з природничих і точних наук, техніки та економіки, а також відомості про окремі твори літератури, музики, образотворчого мистецтва. Як правило, у ній розміщено статті-довідки, але зустрічаються й статті-огляди, зокрема про окремі країни, історичні події (наприклад «Вісімнадцяте століття», «Двадцяте століття»). Особливо детально подано матеріали про США та інші країни Північної та Південної Америки (біографії американських діячів, характеристики штатів США, міст, закладів). В упорядкуванні енциклопедії брали участь 6,5 тисяч осіб, результат роботи яких – 9 000 бібліографій, 150 000 перехресних посилань, понад 1 000 таблиць, 1 200 карт і близько 45 00 чорно-білих та кольорових фотографій.

Periodicals_foringУ ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського зібрано різноманітний репертуар іноземних періодичних видань, а саме: рідкісні іноземні періодичні видання ХIX – початку ХХ ст.(«Die Deutsche Schule», «Monatsschrift für höhere Schulen», «Pädagogische Studien», «Teachers College Record», «The British Journal of Psychology» тощо), періодичні видання 1918 р. – поч XXI ст, надруковані у США, Франції, Беликій Британії, Німеччині, Польщі та інших країн Європи Educational Evaluation and Policy Analysis», «Childhood Education», «Zeitschrift für Pädagogik», «Edukacja Ustawiczna Dorosłych», «La Revue Française de Pédagogie» тощо) на сторінках яких висвітлено історію розвитку й сучасний стан освіти в зарубіжних країнах.


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали