НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Круглий стіл «Побут сільського школяра в доробку Василя Сухомлинського»

19 жовтня 2021 р. відбулося засідання круглого столу «Побут сільського школяра в доробку Василя Сухомлинського» в онлайн-режимі на платформі Google Meet, організоване сектором сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) та Всеукраїнською асоціацією Василя Сухомлинського.

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулася доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Л. Д. Березівська, яка відзначила новизну та актуальність тематики заходу. Також вона передала вітання від академіка-секретаря Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України С. О. Сисоєвої.

В онлайн-засіданні круглого столу взяли участь понад 30 учасників із різних регіонів України та зарубіжжя (Польща).

Із доповідями виступили: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник сектору сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ О. В. Сухомлинська Що таке побут школяра і як він відображений у творах українських педагогів і письменників»); доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, головний науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ Л. Д. Березівська Побут сільського школяра в історико-освітніх дослідженнях зарубіжних учених: до історіографії питання»); доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ, директор Педагогічного музею України О. П. Міхно Дозвілля павлиських школярів 1960-х років (за матеріалами протоколів психологічного семінару В. Сухомлинського)»); доктор педагогічних наук, професор Державного вищого навчального закладу ім. Вітелона в Легніце, Польща, Н. С. Побірченко («Побут сільської дитини у дослідженнях українських вчених 20-х рр. ХХ ст.»); доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки і методики викладання історії та суспільних дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Т. В. Янченко («Побут сільських дітей у спадщині педолога М. Рибнікова (початок ХХ століття)»); старший науковий співробітник Педагогічного музею України В. В. Бондаренко («Побут сільського школяра на світлинах з фондів Педагогічного музею України»); науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ Л. В. Сухомлинська Хатні обов’язки сільської дитини в художніх творах В. Сухомлинського»); в. о. директора Педагогічно-меморіального музею В. О. Сухомлинського Н. В. Ковтонюк («„Найбільше ми любили ходити по кавуни…” (Спогади випускника 1971 року Павлиської середньої школи Хорольського Михайла)»); здобувач ступеня доктора філософії (PhD) Рівненського державного гуманітарного університету І. Ф. Петренко («Документальні фільми про Василя Сухомлинського як джерело вивчення побуту учнів Павлиської середньої школи»).

Учасники круглого столу обмінялися думками та обговорили низку питань, а саме – широке тлумачення поняття побуту як важливої складової повсякденності, комплексу умов, в яких проживає та чи інша верства населення у певний період часу. Докладніше доповідачі зупинилися на історії побуту сільського школяра, на висвітленні повсякденного життя дитини як в школі, так і в колі сім’ї. Учасники круглого столу також окреслили і розкрили джерела, які відображають побут школяра того чи іншого періоду часу – історичні документи, художню літературу, педагогічні праці тощо. Змальовуючи повсякденне життя школярів, багато учасників послуговувалися у своїх розвідках педагогічними та художніми творами В. О. Сухомлинського, матеріалами Педагогічного музею України, Педагогічно-меморіального музею В. О. Сухомлинського.

Матеріал підготувала
науковий співробітник сектору сухомлиністики
відділу педагогічного джерелознавства та
біографістики ДНПБ
Л. В. Сухомлинська


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали