НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Проектна діяльність

ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського подала проєктну пропозицію для участі у конкурсі мініпроєктів «Інструменти медіаграмотності у час інфодемії на платформах шкільних бібліотек». Організатор конкурсу – Медійна програма в Україні (виконується неурядовою організацією Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)) в партнерстві з Академією української преси. Мета проєкту – активне залучення молодого покоління до засвоєння актуальних знань та навичок з медіаграмотності на платформах шкільних бібліотек.

Назва проєкту: Посилення ролі шкільних бібліотек у формуванні культури використання інтернету у житті молодого покоління

Завдання проєкту:

1) мотивація шкільних бібліотекарів щодо підвищення медіаграмотності з метою долучення  їх до процесу формування в учнівської молоді наступних компетентностей: медіаграмотність, критичне мислення, соціальна толерантність, стійкість до впливів, фактчекінг, інформаційна грамотність, інноваційність, розвиток креативності, цифрова безпека, візуальна грамотність;

2) підвищення медійної культури шкільних бібліотекарів, зокрема щодо вироблення навичок та звичок критично оцінювати інформацію і перевіряти факти й джерела, використовувати сучасні форми роботи з учнями у популяризації медіаінформації;

3) підготовка методичних рекомендації «Фактчекінг у шкільній бібліотеці»;

4) проведення серії онлайн заходів для шкільних бібліотекарів на тему «Медіакультура шкільного бібліотекаря».

Автори проєкту:

Пономаренко Лариса Олександрівна, завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів, кандидат наук з соціальних комунікацій;

Матвійчук Оксана Євгенівна, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів, кандидат педагогічних наук, доцент.


Анонси та оголошення

10.09.2021

Шановні користувачі!

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.Сухомлинського НАПН України з 1 вересня до 31 грудня 2021 р. надає безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science.

Bentham Science є видавцем рецензованої наукової літератури, що забезпечує видання понад 130 наукових журналів в електронному та друкованому форматах, які містять результати досліджень переважно в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук. Значна частина журналів видавництва Bentham Science індексуються провідними бібліографічними базами даних. Окрім журналів, Bentham Science опубліковано понад 800 найменувань книг.

Детальніше:

26.08.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 11 серпня 2021 року № 855 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», відповідно до якої дію карантину продовжено до 1 жовтня 2021 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали