НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Проектна діяльність

ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського подала проєктну пропозицію для участі у конкурсі мініпроєктів «Інструменти медіаграмотності у час інфодемії на платформах шкільних бібліотек». Організатор конкурсу – Медійна програма в Україні (виконується неурядовою організацією Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)) в партнерстві з Академією української преси. Мета проєкту – активне залучення молодого покоління до засвоєння актуальних знань та навичок з медіаграмотності на платформах шкільних бібліотек.

Назва проєкту: Посилення ролі шкільних бібліотек у формуванні культури використання інтернету у житті молодого покоління

Завдання проєкту:

1) мотивація шкільних бібліотекарів щодо підвищення медіаграмотності з метою долучення  їх до процесу формування в учнівської молоді наступних компетентностей: медіаграмотність, критичне мислення, соціальна толерантність, стійкість до впливів, фактчекінг, інформаційна грамотність, інноваційність, розвиток креативності, цифрова безпека, візуальна грамотність;

2) підвищення медійної культури шкільних бібліотекарів, зокрема щодо вироблення навичок та звичок критично оцінювати інформацію і перевіряти факти й джерела, використовувати сучасні форми роботи з учнями у популяризації медіаінформації;

3) підготовка методичних рекомендації «Фактчекінг у шкільній бібліотеці»;

4) проведення серії онлайн заходів для шкільних бібліотекарів на тему «Медіакультура шкільного бібліотекаря».

Автори проєкту:

Пономаренко Лариса Олександрівна, завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів, кандидат наук з соціальних комунікацій;

Матвійчук Оксана Євгенівна, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів, кандидат педагогічних наук, доцент.


Анонси та оголошення

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали