НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Фотографії як джерело розкриття діяльності школи в Павлиші: про що говорять давні світлини

20 листопада 2019 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) відбувся круглий стіл «Фотографії як джерело розкриття діяльності школи в Павлиші: про що говорять давні світлини».

У заході взяли участь педагоги Бердичівського загальноосвітнього колегіуму № 14 на чолі з директором О. В. Григорцевичем, фахівці Педагогічного музею України, випускник 1964 р. Павлиської середньої школи  Ю. Г. Швачка, науковці ДНПБ.

У вступному слові доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Л. Д. Березівська відзначила, що історія Павлиської школи, постать В. Сухомлинського відображені не лише у писемних, а й фотодокументах, які цікаві сучасним дослідникам як фіксовані візуальні образи, своєрідний інформаційний код. Такі документи реалістично відображають історичні події та явища і є вагомим складником джерельної бази наукових розвідок.

Із доповідями виступили: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник сектору сухомлиністики відділу історії освіти ДНПБ О. В. Сухомлинська («Погляд на Василя Сухомлинського через об’єктив»); науковий співробітник сектору сухомлиністики відділу історії освіти ДНПБ Л. В. Сухомлинська («Відображення повсякдення в дитячих фотопортретах учнів Павлиської середньої школи»); старший науковий співробітник Педагогічного музею України В. В. Бондаренко («Перше видання книги В. Сухомлинського “Павлиська середня школа” (1969): особливості художнього оформлення»); молодший науковий співробітник сектору сухомлиністики відділу історії освіти ДНПБ Н. В. Чала («Школа під голубим небом. Фотохроніка»); полковник військ зв’язку України у відставці, випускник Павлиської середньої школи Ю. Г. Швачка («Життя нашого класу в фотографіях»).

Під час роботи круглого столу учасники поділилися спогадами про Павлиську школу, життя учнівського та вчительського колективів, висловили думки про образ Василя Сухомлинського у фотодокументах. У результаті творчого діалогу дійшли думки, що фотографія є цілком самодостатнім історичним феноменом, який потребує джерелознавчої розвідки так само, як і писемні документи.

У рамках заходу його учасники ознайомилися з музейною експозицією «Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України: історія і сучасність (друга половина XIX – початок XXI ст.)», експонатами кімнати-музею рідкісної книги, діяльністю читального залу Фонду В. О. Сухомлинського. 

Матеріал підготувала
науковий співробітник
сектору сухомлиністики
відділу історії освіти ДНПБ
Л. В. Сухомлинська


Анонси та оголошення

23.01.2022

Щиро вітаємо

КОСЕНКО СОФІЮ МИХАЙЛІВНУ

та

ЯКОБЧУК НАДІЮ ОЛКСАНДРІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

flowers9

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали