НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Бази даних наукової інформації

Доступ до електронних ресурсів (баз даних, сервісів тощо) інших установ. Ознайомитися з матеріалами можна в читальному залі бібліотеки (вул. Берлинського, 9) або в онлайн-режимі.

УМОВИ КОРИСТУВАННЯ ПЕРЕДПЛАЧЕННИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ РЕСУРСАМИ

Усі передплачені ресурси та ресурси тестового доступу захищені умовами ліцензійних угод з провайдерами. Користувачам дозволено створювати окремі копії (електронні та в друкованому вигляді) статей та інших документів лише з дослідницькою та навчальною метою.

Користувачі бібліотеки зобов’язані дотримуватися правил та умов користування електронними ресурсами.

  • Жодним чином електронні та друковані копії, доступні через бази, не можуть бути використані з комерційною метою.
  • Користувачам заборонено системно завантажувати комплекти журналів або окремі їх випуски.
  • Заборонено копіювання баз та будь-яких їх частин/колекцій програмами автоматичного завантаження.
  • Доступ до більшості ресурсів відбувається за контролем IP-адрес (без жодних обмежень з будь-якого комп’ютера у приміщенні бібліотеки).
  • Користувачам заборонено передавати конфіденційну інформацію (зокрема ID та паролі).

Наукометричні бази даних
Ресурси відкритого доступу
Передплачені повнотекстові бази даних

НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ

Наукометрична база даних – бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості наукових публікацій. Це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.

Основні наукометричні показники

Індекс цитування – прийнятий у науковому світі показник «значущості» праць вченого і являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших наукометричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативність діяльності вузу в цілому.

Індекс Хірша (h-index) – показник, запропонований в 2005 р. американським фізиком Хорхе Хиршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія (США). Критерій заснований на кількості публікацій вченого, кількості цитувань цих публікацій, що розраховується за спеціальною формулою. 

Імпакт-фактор (ІФ або IF) – формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вища наукова цінність та авторитетність журналу.

Наукометричні та наукові бази даних у галузі педагогічних наук

Довідковий центр Асоціації “Інформатіо-Консорціум” : рекомендовані наукометричні електронні ресурси і бази даних

 Є три основні способи віддаленого використання систем Web of Science, InCites та JCR віддалено:

  1. Якщо у вас вже є аккаунт в Web of Science / InCites, який ви створили з внутрішньої мережі вашої організації, ви зможете зайти в систему за наступним посиланням: http://roaming.webofscience.com. У разі, якщо ви не користувалися існуючий обліковий запис віддалено протягом півроку, термін дії вашого пароль закінчився.
  2. Якщо у вас все ще є можливість відвідувати вашу організацію, обов’язково створіть акаунт для віддаленого доступу.
  3. Можливо, у вашій організації є сервіс підключення до внутрішньої мережі за допомогою VPN. Уточніть про цю можливість у технічних фахівців організації. У разі підключення через VPN ви зможете користуватися Web of Science так само, як і перебуваючи всередині мережі установи.

Настройка віддаленого доступу до ресурсів Elsevier (база Scopus)

Інструкція по налаштуванню віддаленого доступу

images Scopus – це реферативна наукометрична база рецензованої літератури та перевірених веб-джерел. Пошукова система використовує програмні засоби для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. База даних SCOPUS індексує близько 22000 назв різних видань (серед яких 55 українських) від більш ніж 5000 видавництв.
Web of Science (WoS) – це реферативна наукометрична база даних наукових публікацій , що пропонує доступ до 57 млн. бібліографічних записів із 18711 найбільш впливових журналів світу (в тому числі й тих, які знаходяться у відкритому доступі) та 150000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.
bg body Index Copernicus (IC) онлайнова наукометрична база даних з внесеної користувачем інформації, зокрема, наукових установ, друкованих видань і проектів, створена в 1999 році в Польщі
googlescholar Google Scholar або Google Академіявільна доступна пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Індекс Google Scholar включає в себе більшість рецензованих онлайн-журналів Європи та Америки найбільших наукових видавництв.
uinc Український індекс наукового цитування – система наукометричного моніторингу суб’єктів наукової діяльності України
   
РЕСУРСИ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Ресурси відкритого доступу (Open Access) – тут наведено перелік наукових баз даних, користування якими не потребує ліцензійних угод та передплати. Ресурси із цих баз доступні відкрито, дозволяється їх вільне використання, поширення та відтворення з науковою чи навчальною метою на будь-якому носії, за умови, що оригінальний твір правильно цитується.

fullpdf Безкоштовні наукові публікації. Науки про життя, науки про здоров’я, фізичні науки, математика, соціальні та гуманітарні науки
base BASE (Bielefeld Academic Search Engine, з англ. Білефельдська академічна пошукова система) — одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових публікацій відкритого доступу в Інтернеті, створена бібліотекою Білефельдського університету. Представляє понад 240 мільйонів документів від більш ніж 8000 контент-провайдерів. Надає безкоштовний доступ до повних текстів близько 60% проіндексованих документів.
doaj DOAJ (the Directory of Open Access Journals, з англ. Каталог журналів відкритого доступу) – міжнародний мультидисциплінарний каталог. Містить понад 10000 назв наукових журналів та метадані статей цих журналів. 
worldcat WorldCat — найбільша у світі бібліографічна база даних, що налічує понад 240 млн записів про всі види творів 470 мовами світу (на 2011 рік). База створюється спільними зусиллями більш ніж 72 000 бібліотек з 171 країни світу в рамках організації OCLC (Online Computer Library Center).
   

ПЕРЕДПЛАЧЕНІ ПОВТОТЕКСТОВІ БАЗИ ДАНИХ
або тестовий доступ
Elsevier  ScienceDirect eBooks – ця провідна платформа рецензованої літератури дає змогу українським викладачам, дослідникам та студентам отримати нові знання із понад 35 000 міждисциплінарних книг, що містять досвід 47 000 авторів.
Springer – це велика мережева платформа, що надає доступ до більше 5 мільйонам джерел в найповнішому мережевому збірнику електронних книг, журналів, покажчиків, методик і баз даних у світі. Вона пропонує доступ до журналів Springer 1997-2020 рр. та е-книг Springer 2017 р.
LIBRARIA. Це унікальний ресурс і найбільший в Україні архів оцифрованої історичної періодики, який є проектом компанії «Архівні інформаційні системи», що здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами й науковими інституціями в Україні та за її межами.
Emerald Publishing – Це 175 періодичних видань + конференції + Інформаційні колекції з усіх аспектів менеджменту та маркетингу (в т. ч. бібліотечного та освітянського). Бібліотека e-Book має більше 3000 назв. У цьому сегменті це видавництво навіть більш авторитетне ніж видавництва Springer, Elsevier тощо (доступ переважно до анотацій статей).
Зверніть окрему увагу на  розділи:
Education 
Книги
Information & Knowledge Management
Library Studies
Sociology
HR, Learning & Organization Studies
Багато цікавої інформації (в т.ч. відкритої) у спеціальних інформаційних сегментах:
Emerald’s Teaching Zone 
for Librarians
КНИГИ
Німецька служба новин створена медіакомпанією Deutsche Welle спільно з провідним німецьким інформагентством Deutsche Presse-Agentur за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН. Матеріали Служби доступні англійською, німецькою, а також іспанською та арабською мовами.
   
   
 

Анонси та оголошення

12.03.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо на відкриття та до участі у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі «Школа інформаційно-аналітичного супроводу освіти з питань збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану та глобальної цифрової трансформації суспільства» (включено до програми Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти, 2024» та до програми Шостого Міжнародного науково-практичного Web-форуму «FORUM SOIS, 2024 : Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя») 27 березня 2024 року 15:30–17:00

Інформаційний лист

Програма

Зразок оформлення тез

12.03.2024

Шановні колеги, науковці, педагоги, освітяни! Запрошуємо до участі!

6й Міжнародний науково-практичний WEBфорум «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя (Forum SOIS, 2024)», 26-29 березня 2024 року

Інформаційний лист

Спікери форуму

Реєстрація

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали