НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Науково-практичний семінар «Василь Сухомлинський і сучасне дошкілля» (до 100-річчя з дня народження)

30 березня 2018 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбувся науково-практичний семінар «Василь Сухомлинський і сучасне дошкілля» (до 100-річчя з дня народження), організований спільно з Інститутом проблем виховання НАПН України. У заході взяли участь вчені наукових установ НАПН України, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, фахівці дошкільної галузі, аспіранти, студенти та ін. Загалом понад 100 учасників.

Відкрила семінар директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська, наголосивши на актуальності вивчення та втілення ідей В. О. Сухомлинського у простір сучасної дошкільної освіти.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України С. О. Сисоєва, побажала плідної роботи та зазначила, що семінар є потужним стартом у проведенні подальших заходів з відзначення 100-річчя В. О. Сухомлинського.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: І. Д. Бех, директор Інституту проблем виховання НАПН України, доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України («Особистість дитини-дошкільника у творах В. Сухомлинського»); О. В. Сухомлинська, головний науковий співробітник відділу історії освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор («Пріоритети Сухомлинського у розвитку дитини передшкільного віку»); Л. Д. Березівська, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України («Василь Сухомлинський і дошкілля в інформаційному просторі Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. Сухомлинського»).

Подальша робота семінару проходила за тематичними напрямами у форматі круглих столів, майстер-класів, презентаційної студії. На базі Інституту проблем виховання НАПН України відбулося п’ять круглих столів: «Сучасне дошкілля крізь призму завдань „Нової української школи”», «„Школа під голубим небом” В. Сухомлинського: завдання дошкільного виховання і підготовки дітей до школи», «Художня спадщина В. Сухомлинського в освітньому процесі закладів дошкільної освіти. Ведемо дітей стежками оповідань і казок педагога», «В. Сухомлинський на допомогу родинному вихованню», «Працюємо за ідеями В. Сухомлинського». Також фахівцями інституту було проведено два майстер-класи: «Ідеї В. Сухомлинського в сучасній теорії і практиці ознайомлення дітей з літературними творами», «Реалізуємо гуманістичні ідеї В. Сухомлинського – формуємо особистість дитини дошкільного віку».

У ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського відбулася презентаційна студія «Молодим дослідникам: читальний зал Фонду В. О. Сухомлинського пропонує» під керівництвом Л. Д. Березівської. На початку заходу С. О. Сисоєва привітала бібліотеку із 15-річчям відкриття читального залу Фонду В. О. Сухомлинського. Зі вступним словом до студентів звернулася О. В. Сухомлинська, відзначила важливу роль та відповідальність професії педагога-дошкільника у формуванні дитячої особистості. Також наголосила на актуальності використання ідей педагога-гуманіста В. О. Сухомлинського у закладах дошкільної освіти. Співробітники бібліотеки (Л. І. Страйгородська, С. В. Тарнавська, Л. В. Сухомлинська, Н. М. Кропочева, Т. С. Павленко, Є. Ф. Демида та ін.) ознайомили студентську молодь з основними напрямами діяльності та послугами читального залу. Закцентували увагу на документних та електронних ресурсах, присвячених вивченню та популяризації спадщини видатного педагога, співпраці бібліотеки з закладами дошкільної освіти.

Під час семінару фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського було проведено екскурсії до читального залу Фонду В. О. Сухомлинського та кімнати-музею рідкісної книги; презентовано книжкові виставки «Василь Сухомлинський і сучасне дошкілля» та «Твори В. О. Сухомлинського мовами світу»; представлено виставку творчих робіт вихованців закладу дошкільної освіти № 428 м. Києва за мотивами казок та оповідань В. О. Сухомлинського.

Матеріал підготувала
науковий співробітник
сектору сухомлиністики
відділу історії освіти
Л. В. Сухомлинська

2018.03.30-11

С. О. Сисоєва, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України

2018.03.30-6

І. Д. Бех, директор Інституту проблем виховання НАПН України, доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України

2018.03.30-12

О. В. Сухомлинська, головний науковий співробітник відділу історії освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор

2018.03.30-3

Л. Д. Березівська, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України

2018.03.30-13 2018.03.30-4
2018.03.30-7 2018.03.30-8
2018.03.30-9 2018.03.30-10
2018.03.30-2 2018.03.30-5

Анонси та оголошення

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

18.11.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Допущені до конкурсу: Якобчук Надія Олександрівна – завідувача відділу педагогічного джерелознавства та біографістики; Лапаєнко Світлана Володимирівна завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали