НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Виставки


Вчимося жити в безпеці

image

Шановні колеги!

У 2022/23 навчальному році пріоритетними напрямами освітньої діяльності є організація навчальної діяльності здобувачів освіти в умовах воєнного стану та просвіта з питань безпеки учасників освітнього процесу. Фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України підготовлено добірку корисних інтернет-ресурсів до нового навчального року «Вчимося жити в безпеці». Інформація буде корисною для вчителів, бібліотекарів, батьків та учнів.

Запрошуємо до перегляду!

До Дня Знань в Україні

image

фахівцями бібліотеки підготовлено добірку актуальних інтернет-ресурсів «Школа в умовах воєнного стану», присвячених питанням проведення навчального процесу у складний для України час. Інформація буде корисною для учителів, батьків та учнів.

До 145-річчя від дня народження Наталії Дмитрівни Лубенець (1877–1943?)

image

української педагогині, засновниці Київського товариства народних дитячих садків фахівцями бібліотеки підготовлено віртуальну виставку «Організаторка суспільного дошкільного виховання в Україні».

 

До ювілею Тадеуша Левовицького (02. 07. 1942)

image

доктора хабілітованого у галузі гуманістичних наук, педагогіки, Професора Звичайного, іноземного члена НАПН України, Почесного Голови Комітету Педагогічних наук Польської Академії Наук фахівцями бібліотеки підготовлено віртуальну виставку «ТАДЕУШ ЛЕВОВИЦЬКИЙ – ВИДАТНИЙ ПОЛЬСЬКИЙ УЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ, ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ».

 

Методичний кейс «Українська мова онлайн»

image

Шановні колеги!

Задля сприяння реалізації основних завдань Стратегії популяризування української мови до 2030 року «Сильна мова успішна держава»,  забезпечення єднання українського суспільства та зміцнення його української ідентичності, підвищення культури мовлення, поширення знань щодо сучасних змін, які відбулися в українській мові, фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України підготовлено методичний кейс «Українська мова онлайн», який  сприятиме підвищенню престижу державної мови, формуванню комфортного та функціонального україномовного середовища не лише в закладах освіти і бібліотеках, а й в громадському просторі країни.

Запрошуємо до перегляду!

Із нагоди ювілею В. Г. Кременя

image

доктора філософських наук, професора, академіка НАН України, дійсного члена (академіка) та президента НАПН України, фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського підготували віртуальну книжкову виставку «Василь Григорович Кремень – життя і творчість».

Нова українська школа: результати втілення реформ у життя

image

Шановні колеги!

Нова українська школа (НУШ) – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України, що має на меті змінити життя дітей в школі – зробити освіту корисною для їхньої успішної самореалізації у світі XXI століття. Реформу НУШ розраховано на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятиліть. Проте зміни вже розпочалися.

Фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України  підготовлено виставку-презентацію «Нова українська школа: результати втілення реформ у життя»,  що сприятиме поширенню інформації про   результати досліджень  ефективності впровадження освітньої реформи, досвід роботи вчителів в умовах НУШ та подальші перспективи  її реалізації.

Запрошуємо до перегляду!

Заклади, що носять ім’я В.О. Сухомлинського

image

Василь Сухомлинський – український педагог, публіцист, письменник, заслужений вчитель України, засновник гуманістичної педагогіки дитиноцентризму. Його внесок не тільки в українську, а й у світову педагогічну думку перевірено часом і вшановано поколіннями освітян.

(більше…)

До Міжнародного Дня захисту дітей

image

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їхніх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

(більше…)

Видавнича діяльність освітянських бібліотек (2021)

image

Шановні колеги!

Провідні освітянські бібліотеки як сучасні науково-інформаційні та культурно-освітні центри для забезпечення фахових та інших потреб своїх користувачів в отриманні найновішої актуальної інформації створюють широкий спектр інтелектуального продукту і реалізують його у своїх   виданнях. Для їх презентації фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України підготовлено віртуальну книжкову виставку «Видавнича діяльність освітянських бібліотек (2021)».

Запрошуємо до перегляду!


Анонси та оголошення

29.09.2022

flowers9

Щиро вітаємо

СУХОМЛИНСЬКУ ОЛЬГУ ВАСИЛІВНУ

та

ХИБНИК ІРИНУ СОЛОМОНІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

22.09.2022

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо взяти участь у засіданні круглого столу «Будівлі й класні кімнати в школі Василя Сухомлинського крізь призму історії та сьогодення української освіти».

Захід відбудеться 26 жовтня 2022 р. в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України в онлайн-форматі. Початок роботи о 14:00.

Інформаційний лист
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали