НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Видатні бібліотекознавці

ВИДАТНІ БІБЛІОТЕКОЗНАВЦІ, БІБЛІОГРАФОЗНАВЦІ,
КНИГОЗНАВЦІ ТА ДОКУМЕНТОЗНАВЦІ УКРАЇНИ ТА СВІТУ

ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОГРАФІЧНИЙ РЕСУРС

librarian_0_0

Створення інформаційно-бібліографічного ресурсу „Видатні бібліотекознавці, бібліографознавці, книгознавці та документознавці України та світу” розпочато фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського у 2009 році за ініціативи її першого директора канд. іст. наук, заслуженого працівника культури України Павли Іванівни Рогової в межах НДР „Теоретичні засади формування всеукраїнського інформаційного ресурсу з питань психолого-педагогічної науки і освіти на базі Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського (2006–2010 рр.).

Мета проекту: поширення досягнень бібліотечної науки і практики, популяризація праць видатних бібліотекознавців, бібліографознавців, книгознавців та документознавців, висвітлення їхнього життя, діяльності, творчої спадщини та втілення їхніх ідей в практику. Проект спрямований на удосконалення самоосвіти бібліотекарів, поглиблення їхніх знань з питань розвитку вітчизняного і зарубіжного бібліотекознавства, підвищення їхнього професійного рівня.

Інформаційно-бібліографічний ресурс складається з довідкових, біографічних, бібліографічних та інших документів, сприяє глибокому розкриттю діяльності тієї чи іншої особистості, її внеску у розвиток бібліотечної й книжкової справ.

Хронологічні межі: XII – поч. XXI ст.

Мова: українська.

У структурі ресурсу: біографія діяча, бібліографія його праць та матеріалів про нього, окремі повнотекстові твори (праці особи та публікації про неї, що відзначаються особливою вагомістю), фотогалерея, а також матеріали, що розкривають діяльність установи, яка носять ім’я особистості, нагороди, премії, пам’ятники, наукові читання, пов’язані з ім’ям видатної особи тощо, а також посилання на інтернет-ресурси, зокрема веб-сайти, які висвітлюють діяльність даного діяча.

Учасники: фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та книгозбірень  мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України. У проекті можуть брати участь фахівці бібліотек інших систем і відомств.

Видатні бібліотекознавці, бібліографознавці, книгознавці та документознавці України та світу : презентація інформаційно-бібліографічного ресурсу.

librarian_0_1

Биковський
Лев Юстимович

librarian_0_2Гуменюк
Михайло Прокопович

librarian_0_3

Дьюї Мелвіл

Ісаєвич
Ярослав
Дмитрович

librarian_0_4

Калинович
Іван Титович

librarian_0_6

Комаров
Михайло Федорович

Maksimenko_2017.08.17-1Максименко
Федір Пилипович
librarian_0_8Меженко
Юрій Олексійович
librarian_0_9Отле Поль librarian_0_10Рогова
Павла Іванівна
Roskina-01Роскіна
Тетяна Іванівна
librarian_0_11Рубакін
Микола
Олександрович
librarian_0_12Сарана
Федір Кузьмович
librarian_0_13Сірополко
Степан Онисимович
slobodianikСлободяник
Михайло Семенович
Федоров Іван
librarian_0_14Хавкіна
Любов Борисівна