НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Відділ педагогічного джерелознавства та біографістики

Профіль в Google Scholar

Відділ педагогічного джерелознавства та біографістики створено в 2015 р. (2016–2019 рр. – відділ історії освіти) за ініціативи директора Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Лариси Дмитрівни Березівської.

До структури відділу входять:

  • сектор сухомлиністики;
  • читальний зал Фонду В. О. Сухомлинського.

Сектор сухомлиністики, метою якого є системне й ґрунтовне вивчення, популяризація творчої спадщини та діяльності видатного українського педагога В. О. Сухомлинського, створено у 2016 р. вперше в Україні.

Мета діяльності відділу

Метою діяльності відділу є проведення наукових досліджень із питань історії освіти, педагогічного джерелознавства й біографістики, педагогічної бібліографії; інформаційне забезпечення наукових досліджень у галузі освіти, педагогіки, історії освіти/педагогіки.

Напрями діяльності відділу
  1. Науково-дослідна робота.
  2. Науково-організаційна робота.
  3. Науково-інформаційна робота.
  4. Культурно-освітня робота.
Основні завдання відділу
  • Наукова робота в галузі історії освіти на базі широкого кола джерел, зокрема з фонду ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.
  • Вивчення та вдосконалення наукових методів джерелознавства; аналітичне дослідження окремих джерел або їх комплексів.
  • Розроблення теоретичних основ педагогічної бібліографії та педагогічної біографістики як джерельної бази історії освіти.
  • Проведення біографічних досліджень, збирання, наукове опрацювання біографічних і бібліографічних матеріалів про життя та діяльність педагогів-освітян України (минулого й сьогодення).
  • Бібліографічне забезпечення розвитку науки: підготовка та видання науководопоміжної, рекомендаційної, персональної бібліографічної продукції з педагогіки, історії освіти; бібліографічне обслуговування науковців галузі, інших профільних спеціалістів України з метою освіти та самоосвіти в традиційній і електронній формах.
  • Дослідження спадщини видатного українського педагогагуманіста В. О. Сухомлинського (сектор сухомлиністики), яка є органічним складником розвитку сучасної освіти й педагогіки в Україні.
  • Вивчення, узагальнення й упровадження в роботу відділу досвіду провідних вітчизняних і зарубіжних бібліотек, наукових установ, вищих закладів освіти з питань джерелознавства, бібліографії та біографістики, сухомлиністики.
СПІВРОБІТНИКИ ВІДДІЛУ