НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Візит освітян з Китайської Народної Республіки до Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського

08.10.2019

4 жовтня 2019 р. до ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського завітала велика делегація китайських освітян в кількості 14 осіб, яка приїхала в Україну з метою ознайомлення з місцями, повʼязаними з іменем видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Це імʼя добре знають і шанують педагоги Китайської Народної Республіки.

Вони відвідали ДНПБ в рамках візиту до Національної академії педагогічних наук України, яка впродовж багатьох років вивчає і поширює творчу спадщину педагога. А нині саме в бібліотеці, де у відділі історії освіти створено сектор сухомлиністики, проводиться велика робота з вивчення і популяризації творчої, наукової та методичної спадщини педагога.

Зустріла делегацію директор бібліотеки, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська, яка коротко ознайомила з історією і сьогоденням книгозбірні та показала виставки праць Василя Сухомлинського, приурочені до 101 річниці педагога. Також гості ознайомилися з музейною експозицією, присвяченою 20-річчю ДНПБ.

Науковий співробітник Л. В. Сухомлинська ознайомила членів делегації з діяльністю Фонду Василя Сухомлинського, у якому сконцентрована більша частина книжок та експонатів бібліотеки, пов’язана з іменем педагога. Академік О. В. Сухомлинська розкрила зміст і напрями діяльності єдиного в Україні сектору сухомлиністики. Про діяльність Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського, робота якої розгортається саме в стінах Фонду, розповіла академік О. Я. Савченко, голова асоціації. Гості з великою зацікавленістю вислухали розповіді та поділилися своїми враженнями від перебування в Україні.

Також китайські освітяни оглянули виставку дитячих робіт (малюнки, колажі, інсталяції) вихованців дитячого садочка № 418 на теми дитячих казок Василя Олександровича, які діти вже традиційно готують на день народження педагога – 28 вересня.
Насамкінець учасники зустрічі обмінялися сувенірами та сфотографувалися на добру згадку.

Матеріал підготувала
науковий співробітник відділу історії освіти
Л. В. Сухомлинська


Анонси та оголошення

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали