НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Новини

28.03.2025

Засідання вченої ради 27.03.2025

27 березня 2025 р. відбулося засідання вченої ради Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України в змішаному форматі. Детальніше…

25.03.2025

Участь співробітників бібліотеки у педагогічній раді школи І–ІІІ ступенів № 232 Оболонського району м. Києва

24 березня 2024 р. співробітники Державної науково-педагогічної бібліотеки імені В. О. Сухомлинського НАПН України – завідувачка відділу зберігання фонду, обслуговування користувачів і соціокультурної діяльності О. Б. Бондарчук та старша наукова співробітниця сектору сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики Л. В Сухомлинська взяли участь у педагогічній раді школи І–ІІІ ступенів № 232 Оболонського району м. Києва «Методи виховання Василя Сухомлинського у сучасній українській школі: інтеграція в освітній процес і формування ціннісних орієнтирів учнів» (директор Вікторія Олексіївна Рижова).

24.03.2025

Соколянський Іван Панасович (1889–1960)

25 березня виповнюється 136 років від дня народження Івана Панасовича Соколянського – українського вченого-педагога, педолога, професора, фахівця із проблем спеціальної педагогіки, організатора освіти й науки.

Інформацію про життя та діяльність І.П. Соколянського представлено на сторінці «Соколянський Іван Панасович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

16.03.2025

Русько Олексій Микитович (1906–1964)

17 березня виповнюється 119 років від дня народження Олексія Микитовича Руська – українського педагога, методиста хімії, кандидата педагогічних наук, керівника освіти, громадсько-освітнього діяча.

Інформацію про життя та діяльність О.М. Руська представлено на сторінці «Русько Олексій Микитович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

10.03.2025

Науково-методологічний семінар (10.03.2025)

10 березня 2025 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О. Сухомлинського НАПН України під керівництвом директора, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена (академіка) НАПН України Лариси Дмитрівни  Березівської у змішаному форматі відбувся постійно діючий науково-методологічний семінар «Наукова бібліотека та якість сучасної освіти в умовах воєнного стану»Детальніше…

06.03.2025

Подяка за дарунок Фонду Дениса Парамонова

Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В. О. Сухомлинського отримала цінний подарунок від Благодійного Фонду Дениса Парамонова – книжку «Сковорода в місті мудрості Захарполісі», видану за ініціативи Фонду. Видання продовжує дослідження життя й діяльності видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, педагога і поета Григорія Савича Сковороди, 230-річчя з дня смерті якого виповнилось у 2024 році.

04.03.2025

Реферативний огляд «Інформаційний супровід освітян щодо подолання деструктивних наслідків воєнного стану (ПТСР)»

ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України продовжує інформувати про корисні матеріали для освітян і науковців. До вашої уваги пропонуємо другу частину реферативного огляду «Інформаційний супровід освітян щодо подолання деструктивних наслідків воєнного стану (ПТСР)». Також реферативний огляд представлено в ЕБ НАПН України за посиланням: https://lib.iitta.gov.ua/744872/

04.03.2025

Онлайн-проєкт «Педагоги про українську мову» (Я. Ф. Чепига-Зеленкевич)

Нині під час героїчної боротьби українського народу проти російського агресора вчергове актуалізувалося питання української мови як чинника консолідації українського суспільства й національної безпеки. Значну роль у боротьбі за рідномовну освіту в різні історичні епохи відігравали українські педагоги. Саме їхні ідеї про значення і роль української мови для збереження ідентичності української нації та зміцнення державної єдності України стануть у пригоді науковим, науково-педагогічним, педагогічним працівникам, здобувачам освіти, широким верствам українців. З огляду на це відділ педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ України ім.

03.03.2025

Ушинський Костянтин Дмитрович (1823/24 – 1870/71)

2 березня виповнюється 202 роки від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського – педагога, основоположника наукової педагогіки й народної школи, автора праць з теорії та історії педагогіки, підручників для початкового навчання.

Інформацію про життя та діяльність К.Д. Ушинського представлено на сторінці «Ушинський Костянтин Дмитрович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

25.02.2025

Онищук Василь Онисимович (1919–1989)

26 лютого виповнюється 106 років від дня народження Василя Онисимовича Онищука – українського педагога, учителя, відмінника народної освіти, фахівця у галузі дидактики, завідувача відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України (1970–1982).

Інформацію про життя та діяльність В.О. Онищука представлено на сторінці «Онищук Василь Онисимович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.


Анонси та оголошення

10.03.2025

Шановні колеги!
Запрошуємо до активної участі у Першій Міжнародній науково-практичній конференції
«ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНІ ТРЕНДИ ГЛОБАЛЬНОЇ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ, ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ» (до Всеукраїнського фестивалю науки), яка відбудеться 15 травня 2025 року.

10.12.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних наукових посад: – заступника директора з наукової роботи; – вченого секретаря  Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали