НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Новини

08.08.2022

Чавдаров Сава Христофорович (1892 – 1962)

9 серпня виповнюється 130 років від дня народження Сави Христофоровича Чавдарова – українського ученого, педагога, дидакта, методиста початкової та середньої освіти, члена-кореспондента АПН РРФСР, заслуженого діяча науки УРСР, учителя української та російської мов у школах Київщини.

Інформацію про життя та діяльність С.Х. Чавдарова представлено на сторінці «Чавдаров Сава Христофорович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

28.07.2022

Чамата Павло Романович (1898-1969)

28 липня виповнюється 124 роки від дня народження Павла Романовича Чамати – українського педагога і психолога, кандидата психологічних наук, засновника наукової школи в Україні з проблеми розвитку свідомості й самосвідомості особистості, керівника і організатора освіти.

Інформацію про життя та діяльність П.Р. Чамати представлено на сторінці «Чамата Павло Романович»  електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

27.07.2022

Куліш Пантелеймон Олександрович (1819-1897)

27 липня виповнюється 203 роки від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша – українського письменника, педагога-методиста, літературного критика, історика, фольклориста, етнографа, перекладача, мовознавця, культурно-освітнього діяча.

Інформацію про життя та діяльність П.О. Куліша представлено на сторінці «Куліш Пантелеймон Олександрович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

18.07.2022

Науменко Володимир Павлович (1842–1919)

19 липня виповнюється 170 років від дня народження Володимира Павловича Науменка – українського педагога, філолога, громадського діяча, журналіста, активного учасника національного руху другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

Інформацію про життя та діяльність В. П. Науменка представлено в електронному інформаційно-бібліографічному ресурсі ДНПБ «Видатні педагоги України та світу» сторінка «Науменко Володимир Павлович». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

01.07.2022

Засідання вченої ради 30.06.2022

30 червня 2022 р. відбулося розширене засідання вченої ради Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України за участю адміністрації та завідувачів відділів (у змішаному режимі – очному та онлайн).  Детальніше…

28.06.2022

Олена Пчілка (1849 – 1930)

29 червня виповнюється 173 роки від дня народження Олени Пчілки – української письменниці, етнографині, фольклористки, перекладачки, публіцистки, редакторки, видавчині, педагогині, громадської діячки, члена-кореспондента Української Академії Наук.

Інформацію про життя та діяльність Олени Пчілки представлено на сторінці «Пчілка Олена» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

25.06.2022

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!

Із нагоди ювілею В. Г. Кременя, доктора філософських наук, професора, академіка НАН України, дійсного члена (академіка) та президента НАПН України, фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського підготували:

24.06.2022

Крип’якевич Іван Петрович (1886–1967)

25 червня виповнюється 136 років від дня народження Івана Петровича Крип’якевича – українського історика, науковця, педагога, бібліографа, археографа, освітнього і громадського діяча.

Інформацію про життя та діяльність І. П. Крип’якевича представлено на сторінці «Крип’якевич Іван Петрович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

24.06.2022

Бугайко Тетяна Федорівна (1898 – 1972)

25 червня виповнюється 124 роки від дня народження Тетяни Федорівни Бугайко – української педагогині, літературознавиці, ученої-методистки, першої в Україні жінки – доктора педагогічних наук.

Інформацію про життя та діяльність Т.Ф. Бугайко представлено на сторінці «Бугайко Тетяна Федорівна» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

23.06.2022

Засідання Відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського

22 червня 2022 р. під головуванням доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, керівника наукового дослідження «Педагогічна наука та освіта в особах, документах, бібліографії» Л. Д Березівської, відбулося засідання відділу педагогічного джерелознавства та біографістики (у режимі онлайн на платформі Google Meet). На засіданні заслухано та схвалено звіти про виконану роботу співробітників відділу педагогічного джерелознавства та біографістики в умовах воєнного стану за період з 25.05 до 30.06.2022.


Анонси та оголошення

14.08.2022

Щиро вітаємо

ГРУДІНІНУ НАТАЛІЮ ДМИТРІВНУ

та

СУХОМЛИНСЬКУ ЛЕСЮ ВІТАЛІЇВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

flowers9

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

02.08.2022

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо взяти участь у засіданні круглого столу «Будівлі й класні кімнати в школі Василя Сухомлинського крізь призму історії та сьогодення української освіти».

Захід відбудеться 26 жовтня 2022 р. в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України в онлайн-форматі. Початок роботи о 14:00.

Інформаційний лист
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали