НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Новини

01.03.2024

Ушинський Костянтин Дмитрович (1823/24 – 1870/71)

2 березня виповнюється 201 років від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського – педагога, основоположника наукової педагогіки й народної школи, автора праць з теорії та історії педагогіки, підручників для початкового навчання.

Інформацію про життя та діяльність К.Д. Ушинського представлено на сторінці «Ушинський Костянтин Дмитрович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

27.02.2024

Засідання вченої ради 26.02.2024

26 лютого 2024 р. відбулося засідання вченої ради Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України в змішаному форматі. Детальніше…

23.02.2024

Онищук Василь Онисимович (1919–1989)

26 лютого виповнюється 105 роки від дня народження Василя Онисимовича Онищука – українського педагога, учителя, відмінника народної освіти, фахівця у галузі дидактики, завідувача відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України  (1970-1982).

Інформацію про життя та діяльність В.О. Онищука представлено на сторінці «Онищук Василь Онисимович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

20.02.2024

Науково-методологічний семінар (19.02.2024)

19 лютого 2024 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О. Сухомлинського під керівництвом директора, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Лариси Березівської у змішаному форматі  відбувся постійно діючий науково-методологічний семінар «Наукова бібліотека та якість сучасної освіти в умовах воєнного стану». Актуальну для сучасних науковців і бібліотечних працівників тему «Використання інструментів Elsevier для ефективної роботи з наукометричною базою даних Scopus» висвітлив у своїй доповіді Андрій Гуралюк,

20.02.2024

Лубенець Тимофій Григорович (1855-1936)

21 лютого виповнюється 169 років від дня народження Тимофія Григоровича Лубенця – українського педагога і діяча народної освіти, фахівця із теорії й методики початкового навчання, дошкільного виховання й освіти дорослих, викладача Першої київської гімназії, директора народних училищ Київської губернії, керівника дослідної трудової школи в Пущі-Водиці.

Інформацію про життя та діяльність Т.Г. Лубенця представлено на сторінці «Лубенець Тимофій Григорович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу».

19.02.2024

Манжос Борис Семенович (1891-1938?)

20 лютого виповнюється 133 роки від дня народження Бориса Семеновича Манжоса – українського педагога, теоретика і практика, дидакта, літератора.

Інформацію про життя та діяльність Б.С. Манжоса представлено на сторінці «Манжос Борис Семенович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

16.02.2024

Русова Софія Федорівна (1856 – 1940)

18 лютого виповнюється 168 років від дня народження Софії Федорівни Русової – видатної української педагогині, громадсько-освітньої діячки, письменниці, теоретикині і практикині у галузі дошкільного виховання, однієї з організаторок жіночого руху.

Інформацію про життя та діяльність С.Ф. Русової представлено на сторінці «Русова Софія Федорівна» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

15.02.2024

Юркевич Памфіїл Данилович (1826–1874)

16 лютого виповнюється 198 років від дня народження Памфіїла Даниловича Юркевича – українського мислителя, філософа і педагога, викладача Київської духовної академії, творця своєрідної філософської концепції  – «філософія серця».

Інформацію про життя та діяльність П.Д. Юркевича представлено на сторінці «Юркевич Памфіїл Данилович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

13.02.2024

Міжнародний день дарування книг

З 12 по 16  лютого 2024 року до Міжнародного дня дарування книг у ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ)  НАПН України проводиться акція «Даруйте книги з любов’ю». До добровільної ініціативи активно долучилася директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Березівська, яка придбала та передала до фонду ДНПБ унікальну книгу М. Монтесорі «Освіта і мир». Також з її особистої колекції книжок до фонду ДНПБ було передано понад 300 видань українських і зарубіжних авторів із актуальних питань освіти,

12.02.2024

Онлайн-проєкт «Українські педагоги про національно-патріотичне виховання»

Під час російсько-української війни вчергове загострилося питання національної самоідентифікації українців. На жаль, історія неодноразово випробувала наш народ на здатність відстояти право як на фізичне, так і на ментальне існування. І щоразу нація, незважаючи на втрати, доводила спроможність захистити себе і жити далі. Значну роль у формуванні сили духу українства відігравали педагоги.


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали