НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Новини

22.07.2024

Конкурс на заміщення вакантної наукової посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають науковий ступінь доктора педагогічних чи історичних наук або доктора філософії (кандидат наук) , стаж роботи на посадах наукових та (або) науково-педагогічних працівників не менше як 5 років, а також  високі моральні якості та організаторські здібності.

22.07.2024

Конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають науковий ступінь доктора педагогічних чи історичних наук або доктора філософії (кандидат наук) , стаж роботи на посадах наукових та (або) науково-педагогічних працівників не менше як 5 років, а також  високі моральні якості та організаторські здібності.

18.07.2024

Засідання вченої ради 18.07.2024

18 липня 2024 р. відбулося засідання вченої ради Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України. Детальніше…

17.07.2024

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Запрошуємо бібліотекарів закладів загальної середньої освіти взяти участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «ЧИТАЮЧА ШКІЛЬНА РОДИНА – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ», що проходитиме 1–31 жовтня 2024 р. у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Для здійснення науково-методичного супроводу організації та проведення місячника фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» підготовлено  методичні рекомендації та рекомендаційний бібліографічний список.

 

13.07.2024

Корф Микола Олександрович (1834 – 1883)

14 липня виповнюється 190 років від дня народження Миколи Олександровича Корфа – педагога і просвітителя, методиста, організатора початкових земських шкіл і народних училищ в Україні, послідовника педагогічних поглядів К.Д. Ушинського.

Інформацію про життя та діяльність М.О. Корфа представлено на сторінці «Корф Микола Олександрович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

08.07.2024

Формування інфомедійної грамотності бібліотекаря

Шановні колеги! Пропонуємо ознайомитись із інформаційним web-оглядом «Формування інфомедійної грамотності бібліотекаря», який підготовлено фахівцями відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України. Вашій увазі  представлено інформацію про найсучасніші методи та підходи до інфомедійної грамотності, включено різні види ресурсів – статі, відеоматеріали, онлайн-курси, книги та інше, що дозволяє охопити широке коло питань і потреб. Огляд допоможе бібліотечним працівникам орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі,

06.07.2024

Науменко Володимир Павлович (1852–1919)

7 липня виповнюється 172 років від дня народження Володимира Павловича Науменка – українського педагога, філолога,  історика, етнографа, публіциста, одного із організаторів національної системи освіти, державного і громадсько-політичного діяча.

Інформацію про життя та діяльність В.П. Науменка представлено на сторінці «Науменко Володимир Павлович» (http://surl.li/cicpg) електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

03.07.2024

Онлайн-проєкт «Педагоги України про національно-патріотичне виховання». В. Ф. Дурдуківський

Під час російсько-української війни вчергове загострилося питання національної самоідентифікації українців. На жаль, історія неодноразово випробувала наш народ на здатність відстояти право як на фізичне, так і на ментальне існування. І щоразу нація, незважаючи на втрати, доводила спроможність захистити себе і жити далі. Значну роль у формуванні сили духу українства відігравали педагоги. Нині їхні ідеї стануть у пригоді науковим, науково-педагогічним, педагогічним працівникам, здобувачам освіти, широким верствам українців. З огляду на це відділ педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ України ім. 

29.06.2024

 Кершенштейнер Георг (1954‒1932)

29 липня – 170 років від дня народження Кершенштейнера Георга  – німецького педагога-реформатора, методиста, організатора народної освіти, теоретика громадянського виховання й трудової школи.

Інформацію про життя та діяльність Г. Кершенштейнера представлено на сторінці «Кершенштейнер Георг» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу».

28.06.2024

Засідання вченої ради 28.06.2024

28 червня 2024 р. відбулося засідання вченої ради Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України.  Детальніше…


Анонси та оголошення

26.07.2024

Щиро вітаємо

КОВАЛЕНКО СВІТЛАНУ ГЕОРГІЇВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родинисеред друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська

22.07.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали