Ушанування пам’яті Олени Пчілки
29 червня 2011 року в Луцьку перед приміщенням Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки з нагоди 162-ї річниці з дня народження письменниці урочисто відкрили перший в Україні пам’ятник Олени Пчілки – бронзове погруддя письменниці.
Ідею спорудження погруддя підтримав голова облдержадміністрації Борис Клімчук. Саме він ще у лютому 1999 року мав зустріч із відомим українським скульптором, заслуженим художником України Миколою Обизюком і письменником Петром Махом, на якій домовились про увічнення пам’яті Олени Пчілки в обласному центрі. У 1999 році відомий скульптор зробив погруддя з гіпсу.
Спорудження пам’ятника відбувалося виключно за благодійні кошти. Всього було зібрано близько 91 тис. грн.
![]() |
![]() |
Будинок культури та пам’ятник М.Драгоманову, Лесі Українки, Олені Пчілки (м. Гадяч, Полтавська обл.) |
Анонси та оголошення
26.07.2024
![](http://dnpb.gov.ua/wp-content/uploads/2018/09/flowers9-300x233.jpg)
Щиро вітаємо
КОВАЛЕНКО СВІТЛАНУ ГЕОРГІЇВНУ
з Днем народження!
Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця, щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!
Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська22.07.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...