НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Пчілка О.

ОЛЕНА ПЧІЛКА

 29.06.1849 – 04.10.1930

h5

 29 червня 2019 року виповнилося 170 років від дня народження Олени Пчілки.

Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна, вроджена Драгоманова; 29.06.1849-04.10.1930) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, перекладач, публіцист, редактор, видавець, педагог, громадський діяч, член-кореспондент Української Академії Наук з 1924 р. Сестра М. П.  Драгоманова, мати Лесі Українки.

У власноручному життєписі Олени Пчілки зазначено: „… у своїй довголітній праці на полі української культури О. П. виступала то яко етнограф-збирач, то яко вчений-дослідувач, то яко драматург та автор інших творів красного письменства (прозових та віршованих), то яко редакторка й видавниця українських часописів та окремих виданнів, то яко педагог, автор, може, найтрудніших до написання творів – для дітей”.

Олені Пчілці належить значне місце в українській дитячій літературі як автору численних поезій, казок, п’єс, перекладів. З метою виховання свідомих українців видавала додаток до журналу „Рідний край” під назвою „Молода Україна”.

Її материнська педагогіка ввібрала в себе переконання громадянина, патріота, митця і людини. У своїх педагогічних поглядах Ольга Петрівна виходила з усвідомлення чистоти і незайманості дитячої душі, що є благодатним грунтом для виховання добром, милосердям, красою.

______________________________________
* Культура і життя. – 1990. – 12 берез. – С.6.


Матеріал підготовлено:
Ксендзук Е. С.,
заст. директора з наукової роботи
Волинської державної обласної універсальної
наукової бібліотеки імені Олени Пчілки
e-mail: info@ounb.lutsk.ua;

Кирій С. В.
зав. сектору соціокультурних комунікацій
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського;

доповнено

старшим науковим співобітником відділу педагогічного джерелознавства та біографістики

Хоптою С. М.


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали