НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Клапаред Едуард

КЛАПАРЕД ЕДУАРД
(24.03.1873 – 29.09.1940)

Видатний швейцарський невролог, фахівець у сфері порівняльної, дитячої, професійної психології і педагогіки, дослідник функціонування людської пам’яті та механізму свідчень, один із фундаторів юридичної психології. Президент Женевського психоаналітичного товариства, директор лабораторії і керівник кафедри психології Женевського університету, один із засновників Асоціації прикладної психології, Педагогічного інституту імені Ж.-Ж. Руссо. Здійснював експериментальні дослідження в галузі нейропсихології і психології інтелекту, сформулював теорію сну та закон миттєвого інтересу, відповідно до якого мислення є біологічною діяльністю. Виступав за впровадження психології у педагогічну практику. Автор праць «Асоціація ідей» (1904), «Експериментальна педагогіка та психологія дитини» (1905), «Як визначати здібності школярів» (1906), «Психологія інтелекту» (1917), «Психологія свідчень» (1910), «Школа на замовлення» (1920), «Функціональна освіта» (1921, 1931), «Професійна орієнтація, її проблеми та методи» (1925), «Мораль та політика або канікули чесності» (1940), серії семінарів з педагогічної психології (1906) тощо.

Матеріал підготовила
Н.О. Якобчук,
старший науковий співробітник
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського

Світлина посилання: https://notrehistoire.ch/entries/bl3Wxnd0B9m


© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського, 2023


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали