НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Звітна науково-практична конференція «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах воєнного стану» та Загальні збори трудового колективу ДНПБ

23.12.2022

20 грудня 2022 р., попри надскладні умови роботи через відсутність електропостачання та зв’язку, відбулися звітні загальні збори трудового колективу та звітна науково-практична конференція ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах війни» за результатами наукових досліджень у 2022 р. Програма звітної конференції

Відкрила збори та конференцію директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Березівська, яка зазначила, що 2022 р. був надзвичайно складним для нашої країни, але попри усі труднощі та перешкоди колектив ДНПБ наполегливо працював на науково-інформаційному фронті та чинив опір російським загарбникам. Також Л. Д. Березівська передала вітання колективу ДНПБ від доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України, академіка-секретаря Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України Світлани Сисоєвої, яка подякувала усім працівникам за роботу та побажала здоров’я, витримки і Перемоги.

У звітній доповіді «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського в умовах воєнного стану за 2022 р. та завдання на 2023 р.» професор Л. Д. Березівська проаналізувала діяльність установи за основними напрямами: науковим, науково-організаційним, науково-інформаційним та бібліотечним; зазначила найвагоміші здобутки колективу за звітний період, окреслила актуальні завдання подальшої діяльності та перспективи їх вирішення. На завершення директор подякувала колективу за плідну сумлінну працю в складних умовах боротьби українського народу з російськими загарбниками, привітала усіх з прийдешнім Різдвом Христовим та Новим 2023 роком і побажала, щоб він був переможним та щасливим для нашої країни та кожного українця. Презентація.

В обговоренні звітної доповіді директора взяли участь: заступник директора з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Дмитро Закатнов, який детально зупинився на результатах міжнародної діяльності ДНПБ, зазначивши необхідність активізації участі працівників бібліотеки у міжнародних проєктах, оприлюднення результатів досліджень у зарубіжних виданнях, що індексуються у базах даних Scopus і WoS; завідувач відділу формування інформаційних ресурсів Інна Лобановська наголосила, що незважаючи на складнощі, спричинені російсько-українською війною, бібліотечні фахівці активно працювали для забезпечення інформаційних потреб користувачів, насамперед віддалених; заступник директора із загальних питань Антоніна Панасюк доповіла про результати господарської роботи; головний бухгалтер Валентина Гайдук підбила підсумки фінансової діяльності; голова Ради трудового колективу Тетяна Годецька звітувала про результати виконання положень Колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДНПБ у 2022 р.

До обговорення звіту директора долучилися також наукові та бібліотечні працівники ДНПБ: Оксана Бондарчук, Олена Гончаренко, Світлана Лапаєнко, Лариса Пономаренко та ін., які позитивно оцінили роботу ДНПБ упродовж звітного періоду, незважаючи на усі складнощі, та запропонували схвалити звіт директора про підсумки діяльності установи в 2022 р. та завдання на 2023 р.

Звіт директора «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського в умовах воєнного стану за 2022 р. та завдання на 2023 р.» схвалено одноголосно.

Подальша робота конференції традиційно проходила у форматі секційних засідань, де учасники розглядали результати виконання прикладних наукових досліджень, обговорювали перспективні завдання та шляхи їх вирішення:

  • секція 1 «Педагогічна наука та освіта в особах, документах, бібліографії» (модератор засідання, керівник дослідження – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Л. Д. Березівська);
  • секція 2 «Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти» (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат наук із соціальних комунікацій, в.о. завідувача відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів Л. О. Пономаренко);
  • секція 3 «Бібліографічний та аналітичний супровід діяльності Національної академії педагогічних наук України щодо науково-методичного забезпечення модернізації та реформування освіти» (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти С. В. Лапаєнко).

За результатами роботи звітної науково-практичної конференції підготовлено збірник матеріалів доповідей наукових працівників ДНПБ.

Завантажити: Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах воєнного стану
: матеріали звіт. наук.-практ. конф. ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 20 грудня 2022 р., Київ / НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В. О. Сухомлинського ; [редкол.: Л. Д. Березівська (голов. ред.), Д. О. Закатнов, С. В. Тарнавська (відп. за вип.) та ін.]. – Вінниця : ТВОРИ, 2022. – 98 с.
Завантажено: 40, размер: 1.8 MB, дата: 24.Жов.2023
 : матеріали звіт. наук.-практ. конф. ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 20 грудня 2022 р., Київ / НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В. О. Сухомлинського ; [редкол.: Л. Д. Березівська (голов. ред.), Д. О. Закатнов, С. В. Тарнавська (відп. за вип.) та ін.]. – Вінниця : ТВОРИ, 2022. – 98 с.

ISBN 978-617-552-242-4

Збірник містить матеріали, в яких стисло викладено наукові повідомлення учасників звітної науково-практичної конференції Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах воєнного стану», що відбулася 20 грудня 2022 року.

Матеріал підготували:
вчений секретар ДНПБ
Сніжана Тарнавська,
голова Ради трудового колективу
Тетяна Годецька

 
 

Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали