НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Упровадження Універсальної десяткової класифікації

14.04.2017

22 березня 2017 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 177 „Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації”. Згідно з нею Універсальна десяткова класифікація (УДК) стає єдиною класифікаційною системою для застосування в бібліотеках усіх типів і видів, інформаційних установах, видавництвах і видавничих організаціях, книготоргівельній мережі для індексування документів та інформаційних запитів за ознакою змісту (більше).

Передбачено здійснити перехід бібліотек на систематизацію документів за УДК протягом 2017 року. Відповідальною за методичне забезпечення впровадження УДК визначено державну наукову установу „Книжкова палата України імені Івана Федорова”. На її сайті можна знайти інформацію як про УДК, так і скорочений варіант таблиць онлайн.

Нагадуємо, що правила ведення таблиць УДК і їх використання для індексування документів і запитів унормовує національний стандарт ДСТУ 6096:2009 „Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Універсальна десяткова класифікація. Структура, правила ведення та індексування”, чинний з 01 липня 2009 року.

Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського як головним науково-методичним і координаційним центром мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України передбачено здійснення ряду заходів з упровадження УДК в практику роботи освітянських книгозбірень: розроблення нормативно-інструктивних і методичних матеріалів, проведення науково-практичних семінарів, вебінарів, лекцій, онлайн-консультацій тощо.

1 червня 2017 р. у рамках Всеукраїнського науково-практичного семінару „Бібліотека в інформаційно-освітньому середовищі: інформаційні ресурси, технології, проекти” заплановано проведення засідання круглого столу на тему „Упровадження Універсальної десяткової класифікації у практику роботи освітянських бібліотек”.
Запрошуємо колег взяти в ньому участь.


Анонси та оголошення

29.05.2024

Щиро вітаємо

МІХНА ОЛЕКСАНДРА ПЕТРОВИЧА

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родинисеред друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали