НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Кониський О. Я.

КОНИСЬКИЙ
ОЛЕКСАНДР ЯКОВИЧ

6(18).08.1836 — 29.11.(12.12).1900

Український педагог, письменник, публіцист, громадсько-політичний діяч, адвокат, організатор недільних і вечірніх шкіл та бібліотек для народу, вчитель-методист недільних шкіл. Член Полтавської і Київської громад, Петербурзького товариства грамотності, один із фундаторів Наукового товариства імені Шевченка у Львові. Автор підручників для початкових шкіл «Українські прописи», «Арихметика, або Щотниця», «Граматка, або Перша читанка за для початку вченья», праць з педагогіки, поетичних збірок, оповідань, повістей, роману-хроніки «Грішники», першої великої біографії Т. Г. Шевченка «Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життя», молитви за Україну «Боже Великий, Єдиний…» (муз. М. Лисенка).

Матеріал підготовлено
Демидою Є. Ф.,
науковим співробітником
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,

Світлини:
http://ukrlit.org/konyskyi_oleksandr_yakovych;
https://www.ukrlib.com.ua/bio/printit.php?tid=4287


© ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 2021 р.


Анонси та оголошення

03.03.2022

24.01.2022

Шановні користувачі!

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! Анкета

Повідомляємо, що на період карантину Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України надає віддалений безкоштовний доступ до ресурсів компанії EBSCO. Доступ надається виключно зареєстрованим читачам бібліотеки з метою здійснення освіти та наукових досліджень, комерційне використання ресурсів заборонено.

Для отримання доступу до ресурсної бази EBSCO звертайтеся за електронними адресами tzvk.dnpb@gmail.com (Гуралюк Андрій Георгійович, тел. 097-596-85-35), fond.dnpb@ukr.net (Бондарчук Оксана Борисівна).

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали