НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Кониський О. Я. Ушанування пам’яті 

Олександр Якович Кониський є автором слів широковідомого духовного гімну українців «Молитва за Україну» («Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни», муз. М. Лисенка, в обробці О. Кошиця), який традиційно виконується під час церемонії інавгурації Президента України та інших урочистостей.
Духовний гімн України у виконанні Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки: https://www.youtube.com/watch?v=TsQngCklg84

Меморіальна дошка Олександру Кониському в селі, де він народився

(с. Переходівка Ніжинського району Чернігівської області)

Відкриття меморіальної дошки О. Я. Кониському з нагоди 180-річчя від дня його народження в с. Переходівка на будинку фельдшерського пункту 18 серпня 2016 р.
Світлини: https://neadm.cg.gov.ua/index.php?id=202712&tp=page

Пам’ятний знак Олександру Яковичу Кониському.
Сквер імені Олександра Кониського

(м. Ніжин, Чернігівська область)

18 серпня 2016 р. у Ніжині Чернігівської області у сквері на вулиці Московській відбулось урочисте відкриття меморіального знаку, присвяченого Олександру Яковичу Кониському.
Знак встановлено на місці, де раніше розташовувалося Ніжинське повітове училище, в якому в 1844–1849 рр. навчався О. Я. Кониський.
Пізніше сквер, де встановлено меморіал, названо ім’ям Кониського                                (за рішенням Ніжинської міськради від 12–17 жовтня 2016 р. № 25-17/2016: https://tinyurl.com/35wmh63n).
Світлини: https://mynizhyn.com/news/misto-i-region/5265-u-pamjat-oleksandru-koniskomu-na-moskovskii-vidkrili-memorial.html;
https://uain.press/blogs/oleksandr-konyskyj-bozhe-velykyj-yedynyj-nam-ukrayinu-hrany-1319978

Барельєф Олександру Кониському

(м. Боярка, Київська область)

Меморіальну дошку на честь О. Я. Кониського у м. Боярці (Київська область)  відкрито 25 липня 2021 р. у межах заходів національно-патріотичного фестивалю «Під покровом тризуба».
Барельєф прикрасив стіну прохідної навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна, що на вулиці Хрещатик, 103. Саме на території закладу, де нині розташований парк, у 1899 р. за рік до смерті мешкав Олександр Кониський, а його дружина прожила в цій садибі до 1915 р.
Світлини: https://bastion.tv/na-kiyivshini-vidkrili-barelyef-pedagogu-i-perekladachu-oleksandru-koniskomu_n41851;
https://www.wikiwand.com/uk/Кониський_Олександр_Якович
5 вересня 2019 р. в рамках наукової конференції «Адвокатура Чернігівщини у світлі минулого і сучасності» в Ніжинському державному університеті ім. Миколи Гоголя відкрито навчальну аудиторію імені адвоката Олександра Кониського на базі історико-юридичного факультету.
Могила О. Я. Кониського на Байковому цвинтарі в Києві. На ній стоїть стилізований козацький хрест, встановлений з ініціативи його вихованця Сергія Єфремова за проєктом Василя Кричевського 1927 р.
Світлина: https://svitua.org/2020/09/02/oleksandr-konyskyj-avtor-molytvy-za-ukrayinu-buv-lyudynoyu-bez-kompromisiv/

Вулиці імені О. Я. Кониського

Ім’ям О. Я. Кониського названо вулиці у містах Дніпрі, Львові, Чернігові, Дрогобичі (Львівська область), Ковелі (Волинська область).

Вулиця Олександра Кониського у Львові
Світлина: https://www.real-estate.lviv.ua/2507233-kvartira-sale-Lviv-Lichakivskiy-Koniskogo-O-vul.html

На вулиці Олександра Кониського в Дніпрі
Світлина: https://lun.ua/uk/вул-олександра-кониського-володарського-30а-дніпро


Анонси та оголошення

28.03.2023

flowers9

Щиро вітаємо

ПРОЦЕНКО ГАННУ ВОЛОДИМИРІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали