НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Залужний О. С.

ЗАЛУЖНИЙ
ОЛЕКСАНДР САМІЙЛОВИЧ

(1886–1938)

Видатний представник науково-педагогічної еліти України 20-30-х років ХХ століття. Учений-експериментатор, педолог, психолог, рефлексолог, педагог, професор, керівник «секції колективознавства» Українського науково-дослідного інституту педагогіки, один із засновників Харківської школи педології. Автор ґрунтовних праць, статей, лекційних курсів з проблем організації та функціонування дитячого колективу, теорії виховання особистості у колективі, питань шкільної дисципліни, успішності, поведінки, формування пізнавального інтересу дитини, системи освіти з закордоном, а також експериментальних досліджень методики тестування в освітньому процесі, теорії і практики розбудови сільської трудової школи. Найвідоміші праці ученого: «Методи вивчення дитячого колективу (Вступ до педології)», «Сільська трудова школа. Теорія і практика», «Учення про колектив. Методологія – дитколектив», «Соціальні наставлення і колективні навички у дітей трудових шкіл», «Проблеми шкільної дисципліни» «Організованість шкільних груп та їх вимірювання», «До питання про вплив оточення на шкільну успішність та загальний розвиток дитини» тощо.

Матеріал підготовлено
Якобчук Н. О.,
старшим науковим співробітником
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Світлини:
http://pmu.in.ua/virtual-exhibitions/juvilei_pedagogiv/130_rokiv_zalychnii/;
http://pmu.in.ua/articles/залужний-олександр-самійлович-педол/


© ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 2021 р.


Анонси та оголошення

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…

20.06.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних посад. Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали