НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Мейман Ернст

Мейман Ернст

(29.08.1862 – 26.04.1915)

Німецький педагог, психолог, один із засновників експериментальної педагогіки та педагогічної психології. Співзасновник та видавець фахових наукових часописів «Архів загальної психології» (1903 р.) та «Журнал експериментальної педагогіки» (1905 р.). Одним з перших звернувся до вивчення психологічних особливостей розвитку дитини, досліджував питання естетичного світогляду розвитку пам’яті, закономірностей запам’ятовування, розвитку здібностей та обдарованості дітей. У педагогіці обґрунтував принци саморозвитку дитини та значення її активності в навчальному процесі. Головним завданням психології та педагогіки вважав розробку методичних основ навчання дітей. Автор наукових праць: «Лекції з експериментальної педагогіки», «Економія та техніка пам’яті», «Вступ у сучасну естетику», «Нариси експериментальної педагогіки», «Як навчати дітей малювати», «Інтелігентність та воля : вчення про обдарованість та характер на психологічній основі» тощо.

Матеріал підготовлено
Якобчук Н. О.,
старшим науковим співробітником відділу
педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського

Світлина: https://tinyurl.com/4fsbc8fm


© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, 2022


Анонси та оголошення

23.03.2023

flowers9

Щиро вітаємо

РУБАН АЛЛУ ІВАНІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали