НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Слободяник М. С.

МИХАЙЛО СЕМЕНОВИЧ СЛОБОДЯНИК

(1949-2015)

Михайло Семенович Слободяник (21.12.1949, смт. Поліське – 12.08.2015, м. Київ) – видатний український вчений-бібліотекознавець, документознавець і бібліографознавець, доктор історичних наук, професор, дійсний член Всеукраїнської громадської організації „Академія наук вищої освіти України”, член-кореспондент Міжнародної академії інформатизації. З його ім’ям пов’язана ціла епоха сучасної історії бібліотекознавства та документознавства. М.С. Слободяник був керівником провідних інформаційних установ України, структурних підрозділів вищих навчальних закладів. Він розробив інформаційну концепцію підготовки бібліотечних кадрів, започаткував підготовку фахівців за спеціальністю „Документознавець фінансових, банківських і підприємницьких структур”, долучився до розробки стандарту освіти зі спеціальності „Документознавство та інформаційна діяльність”, був  ініціатором заснування і тривалий час (2004–2012 рр.) головним редактором наукового журналу „Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія”.

Бібліографія вченого налічує понад 220 наукових праць, що яскраво відображає плідний 45-річний шлях становлення та формування вченого, його ґрунтовний внесок у розвиток методології, теорії та історії бібліотекознавства, бібліографознавства та документознавства. Результати його праці знайшли широке професійне визнання, зокрема, Міжнародний біографічний інститут присудив йому почесне звання „Людина року” (1999), нагородив почесною медаллю „За заслуги у ХХ столітті” та включив до ради наукових експертів.

Матеріал підготувала
Рубан А. І.,
науковий співробітник
Державної науково-педагогічної бібліотеки України
імені В. О. Сухомлинського
E-mail: metodist08@i.ua
Тел.: 380 (44) 440-66-22


Анонси та оголошення

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо до участі в засіданні круглого столу «Науково-методичні засади інформаційно-аналітичного супроводу цифрової трансформації освіти і педагогіки» (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України за допомогою онлайн сервісу Google Meet.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали