НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Остапчук Олександр Михайлович

                            (1958)

Ініціатор створення емоційно-інтелектуальної школи

Ініціатор створення емоційно-інтелектуальної школи

Остапчук Олександр Миколайович народився 17 липня 1958 року в с. Рисвянка Рівненської області. У 1979 році закінчив Тернопільський державний педагогічний інститут за спеціальністю «загальнотехнічні дисципліни».
У системі освіти працює 31 рік. За цей час працював учителем, заступником директора, директором школи, начальником управління освіти Тернопільської міської ради.
На всіх посадах досягав успіху завдяки власній творчій ініціативі, новаторському підходу до виховання та навчання дітей.
Працюючи заступником директора з виховної роботи, упровадив власну систему організації позакласної роботи з учнями, побудовану на принципах зацікавленості дітей процесом та результатом занять, їхнього творчого розвитку.
У 1989 році нагороджений відзнакою «Відмінник народної освіти».
За 15 років роботи на посаді директора школи № 6 ім. Н. Яремчука разом із педагогічним колективом Олександр Миколайович вивів школу на найвищі щаблі міського рейтингу серед загальноосвітніх навчальних закладів. Школа № 6 ім. Н. Яремчука стала дипломантом конкурсу «100 кращих шкіл України».
За чотири роки роботи на посаді начальника управління освіти започаткував і спільно з освітянами міста реалізував ряд проектів з питань надання якісної освіти та формування національно-свідомої, духовної особистості школярів, а саме: «Волонтерський рух» (2007-2010 рр.), «Школа майбутнього» (2007 р.), проект фонду Шумана «Міжнародний обмін освітнім досвідом. Україна-Польща» (2007-2008 р.р.), створив в місті Школу розумових ігор, міську Лігу юних математиків.
За його проектом побачили світ презентаційні педагогічні журнали та буклети «33 штрихи до розвитку освіти міста», «Освіта м. Тернополя в цифрах і фактах», «Флагмани освіти м. Тернополя», «Дошкільні та позашкільні навчальні заклади».
Олександр Миколайович є автором статті «Формування нової генерації керівників шкіл» в проекті «Біла книга розвитку освіти», на основі якої в місті створив школу керівників нової генерації. Проводити заняття в школі приїжджали відомі педагоги з різних міст України.
Започаткування ним високого рівня науково-практичних семінарів, конференцій в м. Тернополі сприяли підвищенню кваліфікації педагогів міста. Зокрема, були проведені семінари: «Амонашвілі Ш.О. Педагогічні читання в м. Тернополі», «Системи освіти країн світу», «Школа М. П. Гузика», «Практичні тенденції в освіті за І. Г. Осадчим» та інші.
О. М. Остапчук – учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних конференцій, семінарів та педагогічних фестивалів. На міжнародному фестивалі «Педагогіка ХХІ століття» (м. Одеса, 2008 р.) отримав сертифікати освітніх програм за посібники «Класний журнал» та «Атрибути шкільного іміджу».
Олександр Миколайович бере активну участь в громадському житті міста, 12 років був депутатом міської ради. За результатами загальноміського конкурсу він визнаний громадськістю міста «Людиною 2006 року». О.М. Остапчук започаткував вручення «Ордену Добра» учням, які в найважчих життєвих ситуаціях проявили мужність і витримку та досягли високих результатів у навчанні, спорті, мистецтві. Під його керівництвом освітянам України було презентовано досвід тернопільської освіти на форумі, організованому редакцією журналу «Директор школи, ліцею, гімназії» (головний редактор О. І. Виговська) у жовтні 2010 року.
О. М. Остапчук є автором педагогічних статей, які були оприлюднені як у регіональних, так і у всеукраїнських виданнях; рецензентом навчально-методичних посібників, а саме: О. С. Бондар «Критерії експертного оцінювання навчально-виховної діяльності загальноосвітніх шкіл» (Тернопіль, 2007), О. І. Янкович «Управління загальноосвітнім навчальним закладом» (Тернопіль, 2007). У 2010 році він учасник міжнародного проекту Бібліотеки Конгресу США «Відкритий світ».
3 грудня 2010 року, повернувшись на посаду директора школи-ліцею № 6 ім. Н. Яремчука, Олександр Миколайович розробив стратегію розвитку на основі управління навчальним закладом як емоційно-інтелектуальною системою. Окрім цього, оригінальним напрямом роботи в школі-ліцеї стає школа розумових ігор, на базі якої створено експериментальний майданчик регіонального рівня.
Розроблений Олександром Миколайовичем загальношкільний проект відповідно до стратегії розвитку школи-ліцею «Навчання через служіння суспільству» є презентаційним для педагогів, які проходять курси підвищення кваліфікації в Тернопільському інституті післядипломної освіти.

 

    Управління школою як емоційно-інтелектуальною системою:

 

Упорядники:
Виговська О. І., канд. пед. наук, доцент,
провідний науковий співробітник
відділу науково-аналітичної обробки
та поширення інформації у сфері освіти
Годецька Т. І.,
учений секретар
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Упорядники бібліографії:
Самчук Л. І.,
зав. відділу наукової
інформаційно-бібліографічно діяльності
Січкар А. В.
молодший науковий співробітник
відділу наукової
інформаційно-бібліографічної діяльності

Бібліографічний редактор:
Самчук Л. І.,
зав. відділу наукової
інформаційно-бібліографічної діяльності


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали