До Всеукраїнського дня бібліотек
01.10.2024
30 вересня 2024 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) відбулися загальні збори колективу з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. На початку заходу присутні вшанували пам’ять героїв-захисників, полеглих під час повномасштабної російської війни проти України.
У вступному слові доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Лариса Березівська привітала працівників ДНПБ та її партнерів із Всеукраїнським днем бібліотек. Передала вітання від президента НАПН України, доктора філософських наук, професора, академіка НАПН України Василя Кременя. Заначила, що третій рік поспіль професійне свято, як і життя країни в цілому, затьмарене повномасштабною військовою агресією з боку рф. Подякувала ЗСУ за можливість жити і працювати. І це дуже символічно напередодні Дня захисників і захисниць, Дня Українського козацтва.
Лариса Березівська повідомила, що 19.09.2024 р. Президія НАПН України високо оцінила роботу бібліотеки. У постанові зазначено, що ДНПБ у звітний період утвердилася як національний лідер інформаційного забезпечення освіти, педагогіки, психології України. Особливо проявилася її провідна роль у кризових для українського суспільства умовах – під час пандемії COVID-19 і повномасштабної російської війни проти України. Всім подякувала за сумлінну працю і побажала нових професійних здобутків, стійкості, миру. У надскладні воєнні часи ми працюємо на інформаційному фронті і у такий спосіб наближаємо перемогу. У виступі згадала добрим словом першого директора бібліотеки Павлу Рогову (1947–2014), відзначила її роль у створенні ДНПБ. Презентувала для фонду ДНПБ інформаційно-аналітичний довідник «Наукова і науково-організаційна діяльність Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського за 2020–2024 рр. та перспективи її подальшого розвитку» (https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/742309/ https://dnpb.gov.ua/ua/?ourpublications=40741).
Продовжила традицію дарування книжок до фонду бібліотеки кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, старший науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики Наталія Антонець, яка передала хрестоматію «Борис Грінченко: сам про себе й у спогадах сучасників» (Київ, 2023) із дарчим написом на книжці від колективу укладачів Київського університету імені Бориса Грінченка. До акції дарування книжок долучилася Ольга Лучанінова, доктор педагогічних наук, професор, в.о. провідного наукового співробітника відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти, яка передала сучасні видання до фонду ДН
Фахівці відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ презентували виставку-огляд «Діяльність освітянських бібліотечних інституцій: виклики воєнного часу», хронологічні межі якої вересень 2023 – серпень 2024 рр.
З метою інформування наукових, науково-педагогічних і бібліотечних працівників про нові видання ДНПБ експоновано книжкову виставку «Інформаційне забезпечення освіти, педагогіки і психології в умовах війни: видання ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського».
З нагоди свята Всеукраїнського дня бібліотек працівників ДНПБ та партнерів відзначено подяками і грамотами. Щирі слова, патріотичні пісні від учнів закладів освіти пролунали у вітальному відеоролику.
Проведено акцію збору коштів на потреби Збройних Сил України.
Все буде Україна!
Підготували
Л.О. Пономаренко, Т.І. Годецька
Анонси та оголошення
19.01.2025
Щиро вітаємо
СЕРЕДУ ХРИСТИНУ ВОЛОДИМИРІВНУ
Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця, щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!
Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська14.01.2025
Шановні колеги!
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського спільно з КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» запрошує до участі у всеукраїнському науково-практичному семінарі «Проблеми сучасного словникарства», який відбудеться 5 лютого 2025 року у м. Кропивницький на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Детальна інформація в інформаційному листі.