НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Круглий стіл «Інформаційно-аналітичний та інформаційно-бібліографічний супровід науково-методичного забезпечення модернізації й реформування освіти»

27 жовтня 2021 р. відбулося засідання круглого столу «Інформаційно-аналітичний та інформаційно-бібліографічний супровід науково-методичного забезпечення модернізації й реформування освіти» в онлайн-режимі на платформі Google Meet, організоване відділом наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ).

Відкрила засідання круглого столу С. В. Лапаєнко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, в. о. завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ та передала вітання від Л. Д. Березівської, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, директора ДНПБ, яка відзначила актуальність тематики заходу. Також вона передала вітання від академіка-секретаря Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України С. О. Сисоєвої.

В онлайн-засіданні круглого столу взяли участь 28 учасників із різних регіонів України. Із доповідями виступили: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач сектору інформаційно-комунікаційних технологій і наукометрії відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ А. Г. Гуралюк «Побудова колекцій електронних документів з використанням онтологічного підходу»; кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи ДНПБ Д. О. Закатнов «Дисертаційні дослідження з проблем використання ІКТ в освіті: бібліометричний аналіз»; кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ М. Л.  Ростока «Трансдисциплінарні ознаки сучасного інформаційно-освітнього середовища: аналітичний аспект»; молодший науковий співробітник сектору наукової інформаційно-бібліографічної діяльності відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ І. П. Білоцерківець «Інформаційний супровід педагогічних досліджень: досвід Польщі»; науковий співробітник сектору інформаційно-комунікаційних технологій і наукометрії відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ Х. В. Середа «Науково-методична діяльність НАПН крізь призму статистичних звітів Електронної бібліотеки НАПН України» та інші співробітники відділу.

Серед учасників круглого столу, зокрема, були викладачі і студенти кафедри професійної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури. Цікавими та інноваційними були презентації здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Професійна освіта (Комп’ютерні технології)» Київського національного університету будівництва і архітектури: С. Ю. Долгополова «Використання штучного інтелекту для організації та підтримки освітнього процесу» і О. А. Негоди «Створення ілюзії дійсності в освітньому процесі за допомогою комп’ютерних програм».

Учасники круглого столу обмінялися думками та обговорили низку питань, а саме:  здобутки і перспективи інформаційно-аналітичного супроводу освітньої галузі, впровадження інноваційних вітчизняних та зарубіжних освітніх технологій, використання цифрових технологій в освітньому процесі, а також окреслили перспективи своїх наукових досліджень.

Програма

Матеріал підготувала С. В. Лапаєнко,
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник,
в. о. завідувача відділу наукового інформаційно-
аналітичного супроводу освіти ДНПБ України


Анонси та оголошення

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

18.11.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Допущені до конкурсу: Якобчук Надія Олександрівна – завідувача відділу педагогічного джерелознавства та біографістики; Лапаєнко Світлана Володимирівна завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали