ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського - наукова установа з питань галузевого бібліотекознавства, бібліографознавства, книгознавства, інформаційної діяльності, педагогічного джерелознавства, біографістики та історії освіти; національне галузеве книгосховище, всеукраїнський центр із питань бібліотечно-бібліографічного й науково-інформаційного забезпечення спеціалістів у галузі освіти, педагогіки і психології; депозитарій педагогічної та психологічної літератури, галузевий центр міжбібліотечного абонемента (МБА), координаційний, науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України,
Вивчаємо історію крізь призму сьогодення
- 23.10.2023
Висвітлення творчого шляху Василя Сухомлинського та інших педагогів у віртуальному просторі – від відтворення образу до творення міфу
Шановні колеги! 23 жовтня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського відбулося засідання круглого столу «Висвітлення творчого шляху Василя Сухомлинського та інших педагогів у віртуальному просторі – від Детальніше …
- 20.09.2023
ХІІI міжнародні та ХХХ Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю. Грані особистості педагога у вимірах сьогодення
Шановні колеги! 20 вересня 2023 р. відбулися ХІІI Міжнародні та ХХХ Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю. Грані особистості педагога у вимірах сьогодення» (До 105-ї річниці від Детальніше …
Новини
08.12.2023

Грінченко Борис Дмитрович (1863-1910)
9 грудня виповнюється 160 років від дня народження Бориса Дмитровича Грінченка – українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, етнографа, історика, публіциста, громадсько-культурного діяча. Одного із засновників Української радикальної партії, організаторів і керівників товариства «Просвета» в м. Києві.
Інформацію про життя та діяльність Б.Д. Грінченка представлено на сторінці «Грінченко Борис Дмитрович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.
04.12.2023

До 100-річчя від дня народження Олександра Івановича Бугайова (1923–2009)
5 грудня – 100 років від дня народження Бугайова Олександра Івановича (1923–2009) – українського вченого, фахівця у галузі теорії і методики навчання фізики та дидактики.
Інформацію про життя та діяльність О. І. Бугайова представлено на сторінці «Бугайов Олександр Іванович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу».
03.12.2023

Сковорода Григорій Савич (1722–1794)
3 грудня виповнюється 301 рік від дня народження Григорія Савича Сковороди – українського філософа, народного просвітителя-гуманіста, педагога, мандрівного мислителя, письменника, поета, перекладача, музиканта й співака, викладача поетики у Переяславському та Харківському колегіумах, автора трактатів-повчань, трактатів-послань, полемічно-педагогічних притч, діалогічних «диспутів», збірки віршів «Сад божествених пісень» – духовної лірики про сенс людського життя, істинне щастя й волю; байок («Байки харківські»), філософських трактатів «Дві бесіди», «Діалоги, чи Розмови про стародавній світ», перекладів творів античних та неолатинських поетів.
Анонси та оголошення
06.02.2021
Шановні колеги!
Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus та Web of Science.