ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського - наукова установа з питань галузевого бібліотекознавства, бібліографознавства, книгознавства, інформаційної діяльності, педагогічного джерелознавства, біографістики та історії освіти; національне галузеве книгосховище, всеукраїнський центр із питань бібліотечно-бібліографічного й науково-інформаційного забезпечення спеціалістів у галузі освіти, педагогіки і психології; депозитарій педагогічної та психологічної літератури, галузевий центр міжбібліотечного абонемента (МБА), координаційний, науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України,
Вивчаємо історію крізь призму сьогодення
- 05.02.2025
Х Всеукраїнська науково-практична конференція з історії освіти «Педагогічна біографіка в структурі наук про освіту: ключові концепти, теорії, джерела» (до Всеукраїнського фестивалю науки – 2025)
Шановні колеги! Із вірою у перемогу України запрошуємо вас взяти участь у роботі Х Всеукраїнської науково-практичної конференції з історії освіти «Педагогічна біографіка в структурі наук про освіту: ключові концепти, теорії, джерела» Детальніше …
- 04.10.2024
Круглий стіл «Газета як джерело вивчення епістолярної спадщини В. Сухомлинського» (до 106-ї річниці від дня народження)
3 жовтня 2024 р. відбулося засідання круглого столу «Газета як джерело вивчення епістолярної спадщини В. Сухомлинського» (до 106-ї річниці від дня народження) у змішаному форматі – очному та онлайн на платформі Zoom, Детальніше …
Новини
21.04.2025

Рєзнік Яків Борисович (1892–1952)
22 квітня виповнюється 133 роки від дня народження Якова Борисовича Рєзніка – українського педагога, доктора педагогічних наук, професора, засновника і керівника дитячого будинку в Києві.
Інформацію про життя та діяльність Я.Б. Рєзніка представлено на сторінці «Рєзнік Яків Борисович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.
21.04.2025

Онлайн-проєкт «Педагоги про українську мову» (І. І. Огієнко)
Онлайн-проєкт «Педагоги про українську мову» презентує цитату з праці «Наука про рідномовні обов’язки» (1936) Огієнка Івана Івановича (1882–1972) – мовознавця, педагога, теолога, громадського діяча, професора (1918): «Хто не говорить рідною мовою й не знає своєї соборної літературної мови, той ніколи не буде правдивим патріотом для свого народу».
15.04.2025

Алчевська Христина Данилівна (1841–1920)
16 квітня виповнюється 184 роки від дня народження Христини Данилівни Алчевської – української педагогині, діячки народної освіти, організаторки і керівниці недільних шкіл, методистки початкової школи, авторки методики навчання дорослих, засновниці й учительки Харківської жіночої недільної школи.
Інформацію про життя та діяльність Х.Д. Алчевської представлено на сторінці «Алчевська Христина Данилівна» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

Анонси та оголошення
10.03.2025
10.12.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних наукових посад: – заступника директора з наукової роботи; – вченого секретаря Детальніше...