НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Орлай І. С.

ОРЛАЙ ІВАН СЕМЕНОВИЧ

(1770–1829)

Представник закарпатської інтелігенції Австро-Угорщини XVIII ст. У нижчих класах Велико-Карлівської гімназії вищих наук викладав давні мови, географію, історію та арифметику, отримав звання професора. Переїхав у Російську Імперію в 1791 р., де став відомим ученим, активним учасником наукового й культурно-освітнього життя в Україні та Росії.

Вищу освіту здобув у Львівському, Віденському й Пештському університетах. З 1793 р., після закінчення Медико-хірургічного училища в Санкт-Петербурзі, працював медиком при імператорському дворі, ученим секретарем і помічником президента Медико-хірургічної академії. Був редактором першого в Росії медичного журналу. У 1821–1826 рр. – директор Гімназії вищих наук князя Безбородька в Ніжині, у 1826–1829 рр. очолював Рішельєвський ліцей в Одесі.

Захистив дві докторські дисертації (з медицини й хірургії та філософії) і магістерську зі словесних наук. Вів наукові пошуки – займався питаннями історії медицини, удосконаленням медичної термінології. Обґрунтував значення загальної освіти, вивчення точних наук, рідної мови тощо. Опублікував праці з історії Закарпаття. Був членом багатьох наукових товариств у Росії та за кордоном.

 

Матеріал підготовлено
Демидою Є. Ф.,
наук. співробітником
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,

Світлини:
https://zapadrus.su/bibli/istfbid/1348-kl-1.html;
https://info-farm.ru/alphabet_index/o/orlajj-ivan-semenovich.html

© ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 2020


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали