НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Наторп Пауль

НАТОРП
ПАУЛЬ ГЕРХАРД
(18541924)

Німецький педагог та філософ-ідеаліст, професор Марбурзького університету. Відомий як засновник соціальної педагогіки, основи якої сформулював у книжці «Соціальна педагогіка». Мав соціально-філософський погляд на виховання. Разом зі своїм вчителем ‒ філософом Когеном ‒ очолював Марбурзьку школу неокантіантства, де й виникла ідея етичного соціалізму. Пауль Наторп обстоював створення школи єдиної для всіх і обов’язкової для дітей на першому ступені (шестирічна народна школа), а на другому ступені доступної для тих, хто забажає (диференційована середня школа). Він також мав візію школи як трудового співавторства учнів та вчителів, де індивідуальна свідомість кожної дитини формувалася б в атмосфері доброзичливості, без суперництва і конкуренції. Окрім цього педагог і філософ неабияке значення надавав позашкільній освіті дорослих, вважав, що така освіта допоможе усунути соціальні суперечності, тож в суспільстві запанує взаєморозуміння.

Матеріал підготували:
Бойко О. А.,
Демида Є. Ф.,
мол. наук. співробітники
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,

Світлина: https://www.lagis-hessen.de/pnd/118586548


© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, 2023 р.


Анонси та оголошення

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…

20.06.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних посад. Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали