НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Наторп Пауль

НАТОРП
ПАУЛЬ ГЕРХАРД
(18541924)

Німецький педагог та філософ-ідеаліст, професор Марбурзького університету. Відомий як засновник соціальної педагогіки, основи якої сформулював у книжці «Соціальна педагогіка». Мав соціально-філософський погляд на виховання. Разом зі своїм вчителем ‒ філософом Когеном ‒ очолював Марбурзьку школу неокантіантства, де й виникла ідея етичного соціалізму. Пауль Наторп обстоював створення школи єдиної для всіх і обов’язкової для дітей на першому ступені (шестирічна народна школа), а на другому ступені доступної для тих, хто забажає (диференційована середня школа). Він також мав візію школи як трудового співавторства учнів та вчителів, де індивідуальна свідомість кожної дитини формувалася б в атмосфері доброзичливості, без суперництва і конкуренції. Окрім цього педагог і філософ неабияке значення надавав позашкільній освіті дорослих, вважав, що така освіта допоможе усунути соціальні суперечності, тож в суспільстві запанує взаєморозуміння.

Матеріал підготували:
Бойко О. А.,
Демида Є. Ф.,
мол. наук. співробітники
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,

Світлина: https://www.lagis-hessen.de/pnd/118586548


© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, 2023 р.


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали