НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Мейман Ернст

Мейман Ернст

(29.08.1862 – 26.04.1915)

Німецький педагог, психолог, один із засновників експериментальної педагогіки та педагогічної психології. Співзасновник та видавець фахових наукових часописів «Архів загальної психології» (1903 р.) та «Журнал експериментальної педагогіки» (1905 р.). Одним з перших звернувся до вивчення психологічних особливостей розвитку дитини, досліджував питання естетичного світогляду розвитку пам’яті, закономірностей запам’ятовування, розвитку здібностей та обдарованості дітей. У педагогіці обґрунтував принци саморозвитку дитини та значення її активності в навчальному процесі. Головним завданням психології та педагогіки вважав розробку методичних основ навчання дітей. Автор наукових праць: «Лекції з експериментальної педагогіки», «Економія та техніка пам’яті», «Вступ у сучасну естетику», «Нариси експериментальної педагогіки», «Як навчати дітей малювати», «Інтелігентність та воля : вчення про обдарованість та характер на психологічній основі» тощо.

Матеріал підготовлено
Якобчук Н. О.,
старшим науковим співробітником відділу
педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського

Світлина: https://tinyurl.com/4fsbc8fm


© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, 2022


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали