НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Презентація біобібліографічного покажчика «Василь Сухомлинський: до 100-річчя від дня народження»

24.10.2018

До 100-річчя з дня народження В. О. Сухомлинського

24 жовтня 2018 р. у рамках Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та Восьмій міжнародній виставці освіти за кордоном «World Edu» Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського НАПН України проведено презентацію біобібліографічного покажчика «Василь Сухомлинський: до 100-річчя від дня народження», що відбулася в Київському Палаці дітей та юнацтва.

З вітальним словом до присутніх звернулася доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Л. Д Березівська, наголосивши, що презентоване видання є вагомою джерельною базою для проведення подальших історико-педагогічних досліджень загалом та розвитку сухомлиністики зокрема. Представила колектив упорядників – фахівців бібліотеки, які наполегливо працювали над створенням видання (О. В. Сухомлинська, Л. Д. Березівська, Л. І. Страйгородська, Л. В. Сухомлинська, Т. С. Павленко, Є. Ф. Демида). Закцентувала увагу, що ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського відзначено пам’ятним знаком лауреата конкурсу «Національне визнання наукових досягнень» у номінації «Інноваційний проект, педагогічна технологія» за проект «Василь Сухомлинський: до 100-річчя від дня народження» авторського колективу під науковим керівництвом О. В. Сухомлинської. Також керівника проекту О. В. Сухомлинську нагороджено Почесним дипломом лауреата.

Керівник колективу упорядників О. В. Сухомлинська, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, головний науковий співробітник відділу історії освіти ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, висвітлила основні етапи формування бібліографії Василя Сухомлинського, починаючи з напрацювань дружини педагога Ганни Іванівни. Зазначила, що у запропонованому покажчику проаналізовано, доповнено й систематизовано записи публікацій, окремих видань, присвячених вивченню науково-практичної діяльності та педагогічних ідей ученого за період 1945–2017 рр.

У заході взяли участь освітяни та вчені різних областей України (Київська, Дніпропетровська, Сумська та ін.). Загалом близько 50 учасників, серед яких: представники закладів дошкільної, загальної середньої (НВК «Ерудит», НВК «Потенціал» та ін.), позашкільної (Центр дитячої та юнацької творчості «Шевченківець») та вищої освіти (Київський університет імені Бориса Грінченка). Активними учасниками заходу також були вчені наукових установ НАПН України (Інститут проблем виховання, Інститут педагогіки, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих), співробітники провідних бібліотек (Національна історична бібліотека України, Державна науково-технічна бібліотека України та ін.).

На завершення презентації усі бажаючі отримали електронний примірник покажчика (СD-диск) з автографом О. В. Сухомлинської.

Матеріал підготувала
науковий співробітник
сектору сухомлиністики
відділу історії освіти
Л. В. Сухомлинська

2018.10.24-2

2018.10.24-3

2018.10.24-4

2018.10.24-5


Анонси та оголошення

04.05.2024

Щиро вітаємо

ВАСИЛЕНКО НАТАЛІЮ МИКОЛАЇВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родинисеред друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали