НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові»

19.09.2017

13-17 вересня 2017 р. відбулася знакова науково-культурна подія року – Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові». На заході були присутні представники ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України, зокрема науковий співробітник відділу наукової реферативної та аналітичної інформації у сфері освіти, кандидат історичних наук В. В. Горак.

У межах Форуму Українською бібліотечною асоціацією було організовано VIII Львівський міжнародний бібліотечний форум. Цьогорічна тема: «Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної». Бібліотечний форум об’єднав кілька ключових заходів: науково-практичну конференцію з актуальних проблем розвитку бібліотечної справи, дискусійні студії: «Бібліохакатон», «Адвокація», «Освіта», «Технології», «Покоління Z», «Ефективна бібліотека = бібліотека ідеальна: невигадані історії», «Дизайн сучасної бібліотеки» тощо.  

Програма Форуму видавців передбачала розподіл на певні тематичні кластери. Аналітичним центром Українського інституту майбутнього було  зорганізовано роботу Освітнього кластеру під гаслом «Освіта – ключ до майбутнього», яке якнайкраще характеризує основну думку заходу.

Особливу цікавість викликала підсумкова дискусія «Освіта у країні майбутнього – стратегічні орієнтири», а також виступ Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич «Перспективи української освіти (прийняття нового закону «Про освіту»)». Як зазначила Лілія Гриневич, з прийняттям закону «Про освіту» розпочинається справжня титанічна праця, зокрема виникає потреба внести зміни до великої кількості спеціальних законодавчих актів та цілої системи освіти загалом. Особливу дискусію викликала стаття 7, що стосується мови освіти. Міністр ґрунтовно пояснила, що закон не пригнічує права мовних меншин, а лише забезпечує в достатньому обсязі вивчення державної мови, що сприятиме розвитку освіти, та полегшуватиме, в майбутньому, вступ до вищих навчальних закладів особам, які належать до корінних народів та національних меншин України, оскільки вони достатньо володітимуть державною мовою для продовження навчання. У своїй презентації Міністр освіти і науки України окреслила основні зміни та очікування від освітньої реформи.

Цікавими та змістовними також були доповіді інших експертів у сфері освіти, зокрема співзасновниці Центру інноваційної освіти «Про.Світ» Лілії Боровець, ініціатора проекту «Освітній експеримент» Анастасії Леухіної, соціолога, учасниці Нестерівської групи Вікторії Бринзи, професора кафедри філософії і культури КНУ ім. Тараса Шевченка, академічного директора Единбурзької бізнес-школи Наталії Кривди, експерта програми «Освіта та компетенції майбутнього» аналітичного центру Українського інституту майбутнього Миколи Скиби та ін.

Усього за 5 днів «Форуму видавців у Львові» відбулося понад 1000 культурних та освітніх заходів, а головна фокусна тема, отримала назву «Точка творення».

Матеріал підготувала
науковий співробітник відділу наукової реферативної та аналітичної інформації у сфері освіти
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,
кандидат історичних наук
В. В. Горак


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали