Всеукраїнська науково-практична конференція
07.11.2016
3–4 листопада 2016 р. науковці Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України взяли участь у Всеукраїнській (із міжнародною участю) науково-практичній конференції «Ідея університету у Європейському і національному вимірах: традиції, сьогодення, перспективи», що відбулася в стінах одного із найстаріших і найпрестижніших університетів України – Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Конференцію відкрив декан педагогічного факультету, кандидат педагогічних наук, доцент Д. Д. Герцюк. Із вітальними словами до учасників заходу звернулися ректор університету, доктор філософських наук, професор В. П. Мельник та академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України О. В. Сухомлинська. У роботі конференції взяли участь українські, польські та білоруські наукові й науково-педагогічні працівники з 35 наукових, освітніх установ та інституцій.
На пленарному засіданні з доповіддю «Університетська освіта в підручниках і навчальних посібниках з історії педагогіки незалежної України» виступила директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська. Учена схарактеризувала підходи до висвітлення історії українських і зарубіжних університетів у навчальній літературі з історії педагогіки періоду незалежності України; акцентувала увагу на важливості оновлення змісту чинних підручників і посібників з історії педагогіки та створенні підручників і посібників з історії університетської освіти з урахуванням здобутого нового наукового знання про окреслений феномен.
У ході пленарного та секційних засідань учасники конференції обговорили питання ідеї університету в ситуації постмодернізму; формування нової ідентичності українського університету в контексті викликів інтернаціоналізації; науково-теоретичних засад розвитку університетської освіти; значення педагогічної науки в університетах України. Науковці також порушили проблеми вдосконалення педагогічної терміносистеми; вироблення єдиних підходів до написання дисертаційних досліджень з історії педагогіки; необхідності введення історико-педагогічного складника в підготовці фахівців різних напрямів та спеціальностей. У виступі на секційному засіданні директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Л. Д. Березівська наголосила на важливості співпраці бібліотеки із закладами освіти й науки, а також анонсувала проведення на базі бібліотеки методологічних семінарів для фахівців у галузі історії педагогіки.
Анонси та оголошення
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...
01.09.2024
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...