НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Шостий Міжнародний науково-практичний WEB-форум «Forum SOIS, 2024: розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя»

26-29 березня 2024 року відбувся Шостий Міжнародний науково-практичний WEB‑форум «Forum SOIS, 2024: Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя» на базі та на умовах спільної діяльності основних організаторів науково-освітніх партнерів – Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків), Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського (м. Київ), Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ). До кола основних організаторів і стратегічних партнерів за згодою долучились провідні наукові установи, заклади освіти, громадські об’єднання України й закордоння.

FORUM SOIS, 2024 відбувся в цьому році за планом Національної академії педагогічних наук України у тісній співпраці з МОН України, зокрема з ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”.

Офіційне відкриття Дня науки і Forum SOIS, 2024 здійснили ректор Української інженерно-педагогічної академії, д-р.пед.наук., проф. Денис КОВАЛЕНКО та директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, член‑кореспондент НАПН України, д‑р.пед.наук, проф. Лариса БЕРЕЗІВСЬКА. Актуалізуючи реалії українського сьогодення, вона привітала учасників форуму – науковців, освітян-практиків та всіх тих, хто долучився до цієї події й прагне знайти нові знання, поділитися власним досвідом та розвинути командні ідеї, визначити майбутні стратегії розбудови ефективних парадигм освіти і науки. Нові тенденції в інженерній освіті (New Developments in Engineering Education) розкрила Президент IGEP, проф. Тія РЮТМАНН (Таллінн, Естонія). Про виклики та реалізацію інтернаціоналізації закладів вищої освіти України наголосила проректор з науково-педагогічної роботи Української інженерно-педагогічної академії, д-р.пед.наук, проф. Марина ВАСИЛЬЄВА (Харків, Україна). Підготовці науково-педагогічних працівників до впровадження STEM-освіти у вищій школі присвятила доповідь команда Черкаського державного технологічного університету (завідувач кафедри комп’ютерних наук та системного аналізу, д‑р.тех. наук, проф. Юрій ТРИУС та  д-р.пед. наук, проф. Еміля ФАУРЕ). Команду Київського національного університету імені Тараса Шевченка з акцентом на особливості підготовки педагогів в умовах війни представив завідувач кафедри новітньої історії України історичного факультету, канд. іст. наук, доц. Андрій ПИЖИК. Проблемі розроблення онлайн-курсів на основі відкритих освітніх ресурсів присвятив виступ керівник відділу дистанційної освіти Університету Анадолу,  д-р філос., проф. Ченгіз Хакан АЙДІН (Ескішехір, Туреччина). З доповіддю про те, як штучний інтелект може сприяти співпраці між вищою освітою та соціально-економічним середовищем, виступив  завідувач кафедри інформатики Стамбульського університету д‑р наук., проф. Севінч ГУЛЬСЕЧЕН. Італійську освіту і науку за темою доповіді «Навчання заради змін. Стратегічна компетентність бути дорослими, які навчаються впродовж життя у часи постійних трансформацій», представив д-р. Джованні СЕРРА, кандидат наук з теорії та досліджень у галузі освіти, експерт в галузі «Навчання впродовж життя та освіта дорослих», член дослідницької лабораторії «Якісні методології в освіті дорослих» (MetQualFa) факультету педагогічних наук Університету Roma Tre (Рим, Італія). Досвідом у галузі професійної освіти, зокрема таких регіонів, як Херсонщина і Донеччина, поділилися директор НМЦ ПТО у Донецькій області Едуард ГОНЧАРОВ і заступник директора з навчально-методичної роботи НМЦ ПТО у Харківській області Юлія ДАВИДОВА.

Відділ наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти в рамках упровадження проміжних результатів наукових досліджень здійснив презентацію проміжних результатів наукових досліджень, зокрема:

  • за темою НД «Інформаційно-аналітичний супровід цифрової трансформації освіти і педагогіки: вітчизняний і зарубіжний досвід» (2023-2025) шляхом модерування наукових чатів – «Трансдисциплінарна парадигма цифрової трансформації суспільства. Управління змінами та якістю наукового та освітнього процесів» (зареєстровано 105 осіб), «Стратегії цифрової освіти: засоби, методики, технології, системи» (зареєстровано 198 осіб) та активної участі виконавців в обговоренні порушених проблем;
  • за темою НД «Інформаційно-аналітичний супровід психологічної науки в умовах воєнного і повоєного періодів України» (2024-2025) шляхом модерування наукового чату «Психологічні засади розбудови єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя» (зареєстровано 150 осіб);
  • за темою НД «Освітянські бібліотеки як суб’єкт проєктування освітнього середовища в умовах цифровізації» (2023–2025) шляхом модерування наукового чату «Сучасні підходи наукових інформаційних центрів і бібліотек у забезпеченні системної освітньої аналітики та соціальних комунікацій» (зареєстровано 56 осіб) та активної участі виконавців НД.

День вищої і професійної освіти (27.03.2024) відкрила Галина КОЛОМОЄЦЬ, канд. пед. наук, ст. досл., начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», заслужений працівник освіти України.

Модерування наукового чату «Університетська освіта: тенденції сьогодення» зробив доцент кафедри новітньої історії України історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, докторант Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, канд. іст. наук, доц. Геннадій ЧЕРЕВИЧНИЙ. Він розповів про шлях університетської освіти, про її минуле, сьогодення та окреслив, які виклики очікувати у майбутньому для українських університетів. Родзинкою форуму в цей день стала науково-практична конференція «Актуальні аспекти професійної підготовки майбутніх учителів історії в умовах воєнного стану», присвячена 190-річчю Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Головував провідний модератор заходу, завідувач кафедри новітньої історії України історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка канд. іст. наук, доц. Андрій ПИЖИК, який відкрив конференцію та акцентував увагу на традиціях університету та його перспективах, наголосив на актуальності підготовки вчителів історії в умовах сьогоденного небезпечного освітнього простору.

День громадськості в освіті (28.03.2024) представлено громадськістю Криворіжжя, зокрема його відкрили Андрій СЕМЕНОВ, директор Центру професійної освіти і навчання, голова правління Громадської організації «Партнери»; д-р. тех. наук, проф. Вадим ЩОКІН, директор Науково-дослідного гірничорудного інституту Криворізького національного університету, депутат Дніпропетровської обласної ради; Олександр ЄРЬОМЕНКО, директор ТОВ «ЕРТАНЗ». Про діяльність громадської спілки «Асоціація з розвитку неперервної та професійної освіти» як осередку громадянської освіти розповіла виконавчий директор, д-р. пед. наук, доцент Тетяна БОНДАРЕНКО. Про роль бібліотек у забезпеченні закладів освіти українською літературою на деокупованих територіях доповідала д‑р. пед. наук, проф. Ганна РОМАНОВА, заступник директора з наукової роботи ДНПБ України   ім. В. О. Сухомлинського.

Наукова толока (29.03.2024) завершила Forum SOIS, 2024 коворкінгом модераторів форуму з підбиття підсумків та обговорення перспектив подальшого розвитку та стратегії планування Forum SOIS, 2025.  Оголошено і прийнято рекомендації, здійснено сертифікацію учасників Forum SOIS, 2024; завершальне слово проголошено організаторами Forum SOIS.

Організаційні умови форуму забезпечували: професор кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії, виконавчий директор Громадської спілки «Асоціація розвитку неперервної і професійної освіти», ст. наук. с. нашого відділу, д-р. пед. наук, доц. Тетяна БОНДАРЕНКО  і завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, член Громадської спілки «Асоціація розвитку неперервної і професійної освіти» і міжнародного товариства IGEP, канд. пед. наук, ст. досл. Марина РОСТОКА (Київ, Україна).

Готується до видання збірник матеріалів (тез доповідей) форуму, до якого увійде і Програма форуму.  Всі зареєстровані учасники заходу отримують сертифікати тут.

Відеозапис можна переглянути тут.

Інформацію підготували
Тетяна СИМОНЕНКО, Андрій ГУРАЛЮК
та Наталія ВАРАКСІНА

26 березня 2024 року. Відкриття Forum SOIS,2024. День науки
27 березня 2024 року. День вищої і професійної освіти
28 березня 2024 року. День громадськості в освіті
29 березня 2024 року. Наукова толока. Підбиття підсумків. Закриття форуму


Анонси та оголошення

29.05.2024

Щиро вітаємо

МІХНА ОЛЕКСАНДРА ПЕТРОВИЧА

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родинисеред друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали