НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Бібліотечна секція «Шкільна бібліотека як ресурсний центр організації попередження і подолання травматичних ситуацій життя дітей (за художньою спадщиною В. Сухомлинського)»

У рамках ХІІ Міжнародних та ХХІХ Всеукраїнських педагогічних читань «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю. Шлях до серця дитини в травматичних ситуаціях життя», що відбулися 30 вересня 2022 р. в онлайн-форматі, фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) проведено бібліотечну секцію «Шкільна бібліотека як ресурсний центр організації попередження і подолання травматичних ситуацій життя дітей (за художньою спадщиною В. Сухомлинського)» (модератори – Л. Д. Березівська, І. І. Хемчян). До заходу долучилося майже 50 учасників, зокрема науковці ДНПБ, Педагогічного музею України, педагоги та бібліотекарі закладів вищої освіти, шкільні бібліотекарі з Києва, Чернігова, Кіровограда, Умані та інших куточків України.

Відкрила секцію та привітала учасників з прийдешнім професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек – Л. Д. Березівська, директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Вона побажала всім міцного здоров’я, творчого завзяття, професійного зростання й нових успіхів та зазначила, що ДНПБ і вся мережа освітянських бібліотек плідно працюють на інформаційному фронті і роблять свій потужний внесок у наближення перемоги України.

З доповідями виступили: директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська («В. О. Сухомлинський про читання як засіб розвитку учнів зі зниженою здатністю до навчання (крізь призму Нової української школи»); кандидат педагогічних наук, заслужений працівник культури України, директор Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Г. Г. Макарова («Співпраця Наукової бібліотеки Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка з шкільними бібліотеками»), кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ Н. О. Якобчук («Книга як засіб подолання стресового стану дитини в умовах сучасних реалій України»), директор бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі О. І. Шкира («Віршотерапія як ресурс самозбереження»), кандидат педагогічних наук, доцент, науковий співробітник ДНПБ О. Є. Матвійчук («Бібліотерапія як складова виховної методики педагога»), завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І. І. Хемчян («Сучасний простір шкільної бібліотеки як фактор успішної взаємодії з дітьми»), завідувач бібліотеки Комунального закладу «Компаніївський ліцей» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області С. В. Полтавець («Емоційно-психологічна підтримка читача:  бібліотечний формат»), науковий співробітник відділу  науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ О. Л. Гончаренко («Використання казок В. О. Сухомлинського для роботи з дітьми (Всеукраїнська мережева бібліотечна акція “Читаємо казки В. О. Сухомлинського”)»), провідний бібліотекар відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ М. Х. Лапада («Інформаційні ресурси на допомогу батькам у подоланні психологічних травм дитини»).

Робота секції пройшла в дружній і творчій атмосфері. Учасники подякували організаторам за цікавий, інформативний захід, отриману корисну інформацію.

З відеозаписом заходу можна ознайомитись на YouTube-каналі.

Матеріал підготувала
головний бібліотекар відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
О. Л. Гончаренко


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали