НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнський вебінар «Бути медіаграмотним: десять ключових компетентностей»

26 жовтня 2021 р. у межах відзначення Всесвітнього тижня медіа- та інформаційної грамотності, що в цьому році проходить під гаслом «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага» ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України проведено Всеукраїнський вебінар-практикум «Бути медіаграмотним: десять ключових компетентностей» (модератори Ірина Хемчян, Оксана Матвійчук). У заході взяли участь понад 100 бібліотечних фахівців з багатьох регіонів України.

Зі вступним словом до учасників звернулася завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І. Хемчян. Вона повідомила, що вперше відзначення глобального тижня медійної та інформаційної грамотності відбулося восени 2012 року за ініціативою ЮНЕСКО та за допомогою Альянсу цивілізацій ООН, Міжнародної університетської мережі з медійної та інформаційної грамотності й міжкультурного діалогу. За задумкою організаторів, це свято має об’єднати активістів із різних країн, які вважають медійну та інформаційну грамотність дієвим способом активізації міжкультурного діалогу. Зважаючи на важливість проблеми, освітянські бібліотеки мають ширше просувати медіа- та інформаційну грамотність задля подолання розривів у сфері доступу до інформації та якісної освіти, що помітно збільшилися через пандемію, а також зробити все можливе, щоб ніхто не залишився поза увагою.

З ключовою доповіддю «Від інформаційної культури – до медіаграмотності» виступила доцент кафедри освітнього лідерства ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ, кандидат педагогічних наук О. Матвійчук, яка зупинилась на гострих та актуальних питаннях розвитку критичного мислення й ключових навичках інфо-медійної грамотності.

Головний бібліотекар відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ А. Рубан у виступі-презентації «Медіаосвіта та медіакультура в Україні» зосередила увагу на онлайн-ресурсах, що сприятимуть формуванню в учасників освітнього процесу медіаграмотністості й медіакультури.

Учасники вебінару висловили щиру подяку організаторам за актуальний і цікавий захід.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
 І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

18.11.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Допущені до конкурсу: Якобчук Надія Олександрівна – завідувача відділу педагогічного джерелознавства та біографістики; Лапаєнко Світлана Володимирівна завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали