НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнський вебінар «Бути медіаграмотним: десять ключових компетентностей»

26 жовтня 2021 р. у межах відзначення Всесвітнього тижня медіа- та інформаційної грамотності, що в цьому році проходить під гаслом «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага» ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України проведено Всеукраїнський вебінар-практикум «Бути медіаграмотним: десять ключових компетентностей» (модератори Ірина Хемчян, Оксана Матвійчук). У заході взяли участь понад 100 бібліотечних фахівців з багатьох регіонів України.

Зі вступним словом до учасників звернулася завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І. Хемчян. Вона повідомила, що вперше відзначення глобального тижня медійної та інформаційної грамотності відбулося восени 2012 року за ініціативою ЮНЕСКО та за допомогою Альянсу цивілізацій ООН, Міжнародної університетської мережі з медійної та інформаційної грамотності й міжкультурного діалогу. За задумкою організаторів, це свято має об’єднати активістів із різних країн, які вважають медійну та інформаційну грамотність дієвим способом активізації міжкультурного діалогу. Зважаючи на важливість проблеми, освітянські бібліотеки мають ширше просувати медіа- та інформаційну грамотність задля подолання розривів у сфері доступу до інформації та якісної освіти, що помітно збільшилися через пандемію, а також зробити все можливе, щоб ніхто не залишився поза увагою.

З ключовою доповіддю «Від інформаційної культури – до медіаграмотності» виступила доцент кафедри освітнього лідерства ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ, кандидат педагогічних наук О. Матвійчук, яка зупинилась на гострих та актуальних питаннях розвитку критичного мислення й ключових навичках інфо-медійної грамотності.

Головний бібліотекар відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ А. Рубан у виступі-презентації «Медіаосвіта та медіакультура в Україні» зосередила увагу на онлайн-ресурсах, що сприятимуть формуванню в учасників освітнього процесу медіаграмотністості й медіакультури.

Учасники вебінару висловили щиру подяку організаторам за актуальний і цікавий захід.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
 І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

12.03.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо на відкриття та до участі у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі «Школа інформаційно-аналітичного супроводу освіти з питань збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану та глобальної цифрової трансформації суспільства» (включено до програми Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти, 2024» та до програми Шостого Міжнародного науково-практичного Web-форуму «FORUM SOIS, 2024 : Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя») 27 березня 2024 року 15:30–17:00

Інформаційний лист

Програма

Зразок оформлення тез

12.03.2024

Шановні колеги, науковці, педагоги, освітяни! Запрошуємо до участі!

6й Міжнародний науково-практичний WEBфорум «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя (Forum SOIS, 2024)», 26-29 березня 2024 року

Інформаційний лист

Спікери форуму

Реєстрація

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали