НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Єдиний інформаційний простір спеціальних бібліотек наукових установ НАПН України: сучасний стан і тенденції розвитку

15 червня 2021 р. ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України (ДНПБ) проведено науково-методичний семінар «Єдиний інформаційний простір спеціальних бібліотек наукових установ НАПН України: сучасний стан і тенденції розвитку».

Модерувала захід завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності Хемчян І. І.

У першому виступі-презентації «Сучасний стан та перспективи розвитку спеціальних бібліотек наукових установ НАПН України» головний бібліотекар відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Гончаренко О. Л. представила аналіз статистичних показників роботи бібліотек у 2020 р. Увагу було акцентовано на гострій потребі в активізації роботи бібліотек щодо застосування інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема вдосконалення власних сторінок на веб-сайтах наукових установ НАПН України.

Завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Хемчян І. І. виступила з доповіддю «Посилення роботи спеціальних бібліотек наукових установ НАПН України щодо надання доступу віддаленим користувачам до власних електронних інформаційних ресурсів і послуг». Доповідачка висвітлила нові форми роботи ДНПБ та інших провідних бібліотек України з віддаленими користувачами. Також учасників заходу було проінформовано про ресурси, створені ДНПБ для дистанційної самоосвіти бібліотечних фахівців.

Актуальним для учасників семінару був виступ завідувача відділу формування інформаційних ресурсів Лобановської І. Г. «Універсальна десяткова класифікація як інформаційно-пошукова мова класифікаційного типу». Доповідачка висвітлила особливості УДК як міжнародної інформаційно-пошукової мови, розкрила комбінаційні можливості класифікації, наголосила на змінах і доповненнях до таблиць, які відбулися останнім часом, відповіла на запитання учасників і надала практичні поради стосовно індексування документів і організації фондів і каталогів.

Завідувач відділу зберігання фонду та обслуговування користувачів Бондарчук О. Б. розповіла учасникам семінару про єдиний читацький квиток та переваги упровадження його в провідних освітянських бібліотеках, зокрема наукових установ НАПН України.

Родзинкою семінару став виступ завідувача бібліотеки Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих ім. Івана Зязюна Штоми Л. Н. «Місце бібліотеки в результатах державної атестації Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих ім. Івана Зязюна», яка презентувала власний досвід роботи. Особливу увагу було приділено професіоналізму бібліотекаря в якісному забезпеченні інформаційних потреб користувачів. Учасники заходу відвідали бібліотеку інституту, де продовжили знайомство з її роботою. Також для них було проведено екскурсію до музею академіка Івана Зязюна.

Методичний семінар пройшов на високому професійному рівні. Учасники висловили щиру вдячність директору ДНПБ, доктору педагогічних наук, професору, члену-кореспонденту НАПН України Березівській Л. Д. та організаторам і доповідачам за цікавий, інформаційно насичений захід.

 

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
 І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали