НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Цикл вебінарів для шкільних бібліотекарів

Із 26 до 28 січня 2021 р.  Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) спільно з Інститутом післядипломної педагогічної освіти  Київського університету імені Бориса Грінченка (далі – ІППО) в онлайн-режимі було проведено 3 вебінари для шкільних бібліотекарів м. Києва.

У заходах взяли участь 140 фахівців. Вебінари проходили в формі тематичних занять, що були присвячені розгляду таких тем: «Роль бібліотеки в Новій українській школі», «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей», «Соціокультурна діяльність шкільної бібліотеки». Модерувала захід доцент кафедри освітнього лідерства ІППО, кандидат педагогічних наук О. Матвійчук.  Експертом виступила завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І. Хемчян.
О. Матвійчук ознайомила учасників вебінарів  з нормативними документами, що регулюють діяльність шкільних бібліотек, розкрила інноваційні підходи до організації їх роботи в Новій українській школі, презентувала кращий зарубіжний та вітчизняний досвід роботи шкільних бібліотек, представила огляд актуальних інтернет-ресурсів за тематикою вебінарів.
І. Хемчян розповіла про діяльність ДНПБ щодо науково-методичного забезпечення функціонування шкільних бібліотек, про ресурси, розміщені на вебпорталі бібліотеки в рубриці «Бібліотечному фахівцю». У виступах експерт акцентувала щодо реалізації сучасної моделі шкільної бібліотеки, організації багатофункціонального бібліотечного простору,  використанні кращих практик залучення учнів до читання, застосуванні інформаційно-комунікативних технологій в соціокультурній діяльності, розвитку професійної майстерності та творчого потенціалу. Знання, отримані шкільними бібліотекарами в процесі навчання, сприятимуть  удосконаленню фахових навичок, підвищенню загальноосвітнього рівня, набуттю нових практичних умінь, розвитку інноваційного мислення, прагненню до професійного розвитку. Матеріали занять будуть розміщені на веб порталі ДНПБ (рубрика «Дистанційна самоосвіта бібліотекарів»), а також на каналі YouTube ІППО КУ ім. Бориса Грінченка.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
 І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали