НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Загальні збори трудового колективу і звітна науково-практична конференція ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах воєнного стану»

17 грудня 2024 р. відбулися звітні загальні збори трудового колективу  і звітна науково-практична конференція ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах воєнного стану» за результатами наукових досліджень у 2024 р.  Програма звітної конференції

Відкрила збори та конференцію директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Березівська, яка оголосила порядок денний, подякувала Збройним Силам України за можливість жити й працювати та запропонувала вшанувати пам’ять усіх загиблих в російсько-українській війні хвилиною мовчання. Також вона передала учасникам заходу вітання від президента НАПН України, академіка, доктора філософських наук, професора Василя Кременя і академіка, доктора педагогічних наук, професора, академіка-секретаря Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України Світлани Сисоєвої.

У звітній доповіді «Про підсумки роботи Державної  науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського в умовах воєнного стану за 2024 рік та завдання на 2025 рік» професор Л. Д. Березівська проаналізувала діяльність установи за основними напрямами: науковим, науково-організаційним, науково-інформаційним та бібліотечним; зазначила найвагоміші здобутки за звітний період, окреслила подальші актуальні завдання  і перспективи їх вирішення, зокрема інтенсифікування публікаційної активності наукових співробітників у виданнях, що індексуються у міжнародних наукометричних базах даних Scopus, WoS; оперативне реагування у межах НД на проблеми та кризові явища, спричинені військовою агресією рф проти України, їх аналіз і інформаційний супровід, інтенсифікацію роботи з отримання свідоцтв про реєстрацію авторських прав на видання 2023–2024 рр.; активізацію участі ДНПБ у міжнародних наукових проєктах і заходах, розширення наукової мобільності, міжнародного книгообміну і міжнародної комунікації. На завершення директор подякувала колективові за наполегливу роботу на науково-інформаційному фронті, привітала всіх з прийдешнім Різдвом Христовим та Новим роком і побажала, щоб 2025-й був переможним і мирним для нашої України.

В обговоренні звітної доповіді директора взяли участь: в.о. заступника директора з наукової роботи, кандидат наук із соціальних комунікацій Лариса Пономаренко підкреслила, що незважаючи на складнощі, спричинені російсько-українською війною, бібліотечні фахівці активно працювали для забезпечення інформаційних потреб користувачів, насамперед у дистанційному форматі, продовжено удосконалення електронного інформаційного ресурсу; завідувач відділу цифрових технологій і комп’ютерного забезпечення, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, Андрій Гуралюк детально охарактеризував розвиток електронного ресурсу ДНПБ «Вчені Національної академії педагогічних наук України»; кандидат педагогічних наук, старший дослідник, завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти Марина Ростока презентувала результати інформаційно-аналітичного супроводу освіти, педагогіки і психології в умовах воєнного стану та внесок кожного виконавця наукових досліджень; заступник директора із загальних питань та інформаційної роботи Антоніна Панасюк доповіла про результати господарської діяльності; головний бухгалтер Валентина Гайдук підсумувала фінансову роботу; голова Ради трудового колективу Тетяна Годецька звітувала про результати виконання положень Колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДНПБ у 2024 р.

Звіт директора «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського в умовах воєнного стану за 2024 р. та завдання на 2025 р.» схвалено одноголосно.

Під час загальних зборів також відбулася акція дарування книжок: до фонду ДНПБ завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти М. Л. Ростока та старший науковий співробітник відділу С. С. Рашидова передали збірники наукових праць «Духовність особистості: методологія, теорія і практика» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за останні кілька років та ін. видання.

Насамкінець загальних зборів трудового колективу та пленарного засідання звітної науково-практичної конференції директор вручила нагороди співробітникам та партнерам бібліотеки з нагоди 25-річчя ДНПБ ім. В. О. Сухомлинського.

Подальша робота конференції традиційно відбувалася у форматі секційних засідань, де учасники розглядали результати виконання прикладних наукових досліджень, обговорювали перспективні завдання та шляхи їх вирішення.

Секція 1. Педагогічна біографіка в інформаційному освітньо-науковому просторі України (модератор засідання, керівник дослідження – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська).

Секція 2. Проєктування баз знань цифрових освітніх ресурсів (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу цифрових технологій і комп’ютерного забезпечення А. Г. Гуралюк).

Секція 3. ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ СУПРОВІД ОСВІТИ, ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ (модератор засідання, кандидат педагогічних наук, старший дослідник, завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти М. Л. Ростока).

НАПРЯМ 1. Інформаційно-аналітичний супровід цифрової трансформації освіти і педагогіки: вітчизняний і зарубіжний досвід (2023–2025) (керівник дослідження – кандидат педагогічних наук, старший дослідник, завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти М. Л. Ростока)

НАПРЯМ 2. Інформаційно-аналітичний супровід психологічної науки у воєнний і повоєнний періоди України (2024–2025) (керівник дослідження – доктор педагогічних наук, професор, в.о. провідного наукового співробітника відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти О. П. Лучанінова)

Секція 4. Освітянські бібліотеки як суб’єкт проєктування освітнього середовища в умовах цифровізації (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат наук із соціальних комунікацій, співробітник, завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів Л. О. Пономаренко).

За результатами роботи звітної науково-практичної конференції підготовлено збірник матеріалів доповідей наукових працівників ДНПБ в електронному форматі.

Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України в умовах воєнного стану : матеріали звіт. наук.-практ. конф. ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 17 грудня 2024 р., Київ / НАПН України, Від-ня філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; [редкол.: Л. Д. Березівська (голов. ред.), Л. О. Пономаренко (відп. за вип.) та ін.]. – Вінниця : ТВОРИ, 2024. – 114 с.

Матеріал підготували:
в.о. заступника директора
з наукової роботи Лариса Пономаренко,
голова Ради трудового колективу
Тетяна Годецька


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали