НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Інформаційне забезпечення сфери освіти України (22.12.2020)

22 грудня 2020 р. у режимі онлайн на платформі Google Meet відбулася звітна науково-практична конференція Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) «Інформаційне забезпечення сфери освіти України» за результатами наукових досліджень у 2020 р.

Відкрила захід директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Дмитрівна Березівська, яка привітала учасників та побажала плідної роботи. Із вітальним словом до працівників ДНПБ звернулася доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України Світлана Олександрівна Сисоєва. Вона відзначила потужну роботу бібліотеки в непростий період пандемії Covid-19, побажала творчого обговорення актуальних питань, прийняття перспектив на майбутнє з оптимізмом, подякувала бібліотеці за плідну співпрацю та допомогу в підготовці «Енциклопедії освіти», привітала усіх з прийдешніми новорічними святами.

На пленарному засіданні професор Л. Д. Березівська у своїй доповіді «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України за 2020 р. та завдання на 2021 р.» проаналізувала діяльність установи за основними напрямами: наукова, науково-організаційна, науково-інформаційна та бібліотечна робота; зазначила труднощі, зумовлені пандемією Covid-19 та карантинними обмеженнями, й наголосила на досягненнях колективу за звітний період, окреслила актуальні завдання подальшої діяльності та перспективи їх вирішення.

Насамкінець директор подякувала президенту НАПН України, академіку В. Г. Кременю, академіку-секретарю Відділення загальної педагогіки та філософії освіти, академіку С. О Сисоєвій за всебічну підтримку діяльності ДНПБ, колективу – за плідну сумлінну роботу в непростий період та привітала усіх з прийдешнім Новим роком і Різдвом Христовим. Презентація.

Заступник директора з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Дмитро Олексійович Закатнов у виступі «Наукова робота та міжнародна діяльність Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України в 2020 р.: здобутки, проблеми, завдання» зосередив увагу на результатах наукової діяльності та їх упровадженні в заклади науки й освіти; схарактеризував напрями міжнародного співробітництва, наголосивши на потребі активізації участі співробітників бібліотеки у міжнародних, зокрема зарубіжних, науково-практичних заходах, програмах, проєктах та грантах.

Заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи, кандидат історичних наук Людмила Іванівна Страйгородська у виступі «Науково-інформаційна і бібліотечна робота Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у 2020 р. в умовах пандемії» висвітлила результати науково-інформаційної, науково-методичної, соціокультурної та бібліотечної діяльності, зупинилася на труднощах, які виникли в роботі через дистанційний режим, та зазначила шляхи їх вирішення; розкрила процеси обслуговування дистантних користувачів та надання онлайн-послуг, що надзвичайно актуалізувалося в умовах віддаленої роботи.

В обговоренні взяли участь співробітники ДНПБ: О. В. Сухомлинська, С. В. Тарнавська, А. Г. Гуралюк, І. І. Хемчян та ін., які позитивно оцінили роботу бібліотеки впродовж звітного періоду та закликали схвалити звіт директора про підсумки діяльності установи в 2020 р. та завдання на 2021 р.

Подальша робота конференції традиційно проходила у форматі секційних засідань, де розглядалися результати виконання прикладних наукових досліджень, обговорювалися перспективні завдання та шляхи їх вирішення:

  • секція I «Педагогічна наука та освіта в особах, документах, бібліографії» (модератор засідання, керівник дослідження – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Л. Д. Березівська);
  • секція II «Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти» (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат наук із соціальних комунікацій, в.о. завідувача відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів Л. О. Пономаренко);
  • секція III «Бібліографічний та аналітичний супровід діяльності Національної академії педагогічних наук України щодо науково-методичного забезпечення модернізації та реформування освіти» (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти А. В. Селецький).

За результатами роботи звітної науково-практичної конференції «Інформаційне забезпечення сфери освіти України» підготовлено збірник матеріалів заходу.

Програма звітної конференції

Завантажити: Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України
: матеріали звіт. наук.-практ. конф. ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 22 грудня 2020 р., Київ / НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В. О. Сухомлинського ; [редкол.: Л. Д. Березівська (голов. ред.), Д. О. Закатнов, С. В. Тарнавська (відп. за вип.) та ін.]. – Вінниця, ТОВ «ТВОРИ», 2020. – 86 с.
Завантажено: 146, размер: 1.7 MB, дата: 30.Гру.2020

Матеріал підготувала
вчений секретар ДНПБ
Сніжана Тарнавська


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали