НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Інформаційне забезпечення сфери освіти України (22.12.2020)

22 грудня 2020 р. у режимі онлайн на платформі Google Meet відбулася звітна науково-практична конференція Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) «Інформаційне забезпечення сфери освіти України» за результатами наукових досліджень у 2020 р.

Відкрила захід директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Дмитрівна Березівська, яка привітала учасників та побажала плідної роботи. Із вітальним словом до працівників ДНПБ звернулася доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України Світлана Олександрівна Сисоєва. Вона відзначила потужну роботу бібліотеки в непростий період пандемії Covid-19, побажала творчого обговорення актуальних питань, прийняття перспектив на майбутнє з оптимізмом, подякувала бібліотеці за плідну співпрацю та допомогу в підготовці «Енциклопедії освіти», привітала усіх з прийдешніми новорічними святами.

На пленарному засіданні професор Л. Д. Березівська у своїй доповіді «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України за 2020 р. та завдання на 2021 р.» проаналізувала діяльність установи за основними напрямами: наукова, науково-організаційна, науково-інформаційна та бібліотечна робота; зазначила труднощі, зумовлені пандемією Covid-19 та карантинними обмеженнями, й наголосила на досягненнях колективу за звітний період, окреслила актуальні завдання подальшої діяльності та перспективи їх вирішення.

Насамкінець директор подякувала президенту НАПН України, академіку В. Г. Кременю, академіку-секретарю Відділення загальної педагогіки та філософії освіти, академіку С. О Сисоєвій за всебічну підтримку діяльності ДНПБ, колективу – за плідну сумлінну роботу в непростий період та привітала усіх з прийдешнім Новим роком і Різдвом Христовим. Презентація.

Заступник директора з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Дмитро Олексійович Закатнов у виступі «Наукова робота та міжнародна діяльність Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України в 2020 р.: здобутки, проблеми, завдання» зосередив увагу на результатах наукової діяльності та їх упровадженні в заклади науки й освіти; схарактеризував напрями міжнародного співробітництва, наголосивши на потребі активізації участі співробітників бібліотеки у міжнародних, зокрема зарубіжних, науково-практичних заходах, програмах, проєктах та грантах.

Заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи, кандидат історичних наук Людмила Іванівна Страйгородська у виступі «Науково-інформаційна і бібліотечна робота Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у 2020 р. в умовах пандемії» висвітлила результати науково-інформаційної, науково-методичної, соціокультурної та бібліотечної діяльності, зупинилася на труднощах, які виникли в роботі через дистанційний режим, та зазначила шляхи їх вирішення; розкрила процеси обслуговування дистантних користувачів та надання онлайн-послуг, що надзвичайно актуалізувалося в умовах віддаленої роботи.

В обговоренні взяли участь співробітники ДНПБ: О. В. Сухомлинська, С. В. Тарнавська, А. Г. Гуралюк, І. І. Хемчян та ін., які позитивно оцінили роботу бібліотеки впродовж звітного періоду та закликали схвалити звіт директора про підсумки діяльності установи в 2020 р. та завдання на 2021 р.

Подальша робота конференції традиційно проходила у форматі секційних засідань, де розглядалися результати виконання прикладних наукових досліджень, обговорювалися перспективні завдання та шляхи їх вирішення:

  • секція I «Педагогічна наука та освіта в особах, документах, бібліографії» (модератор засідання, керівник дослідження – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Л. Д. Березівська);
  • секція II «Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти» (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат наук із соціальних комунікацій, в.о. завідувача відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів Л. О. Пономаренко);
  • секція III «Бібліографічний та аналітичний супровід діяльності Національної академії педагогічних наук України щодо науково-методичного забезпечення модернізації та реформування освіти» (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти А. В. Селецький).

За результатами роботи звітної науково-практичної конференції «Інформаційне забезпечення сфери освіти України» підготовлено збірник матеріалів заходу.

Програма звітної конференції

Завантажити: Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України
: матеріали звіт. наук.-практ. конф. ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 22 грудня 2020 р., Київ / НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В. О. Сухомлинського ; [редкол.: Л. Д. Березівська (голов. ред.), Д. О. Закатнов, С. В. Тарнавська (відп. за вип.) та ін.]. – Вінниця, ТОВ «ТВОРИ», 2020. – 86 с.
Завантажено: 134, размер: 1.7 MB, дата: 30.Гру.2020

Матеріал підготувала
вчений секретар ДНПБ
Сніжана Тарнавська


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали