НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Дистанційна самоосвіта фахівців освітянських бібліотек

14 травня 2020 року Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) через платформу Zoom провела Всеукраїнський онлайн-семінар «Дистанційна самоосвіта фахівців освітянських бібліотек». Мета заходу – обговорення пропозицій і можливостей щодо підвищення фахового рівня працівників освітянських бібліотек у дистанційному режимі та висвітлення актуальних питань подальшої діяльності бібліотек в умовах виходу з карантину.

У семінарі взяли участь фахівці Львівської та Миколаївської науково-педагогічних бібліотек, бібліотек закладів вищої освіти педагогічного та інженерно-педагогічного профілів, бібліотечні працівники закладів загальної середньої та професійної  (професійно-технічної освіти),  методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та методисти з бібліотечних фондів обласних, районних та міських управлінь освіти і науки  різних областей України (100 осіб).

Модератор заходу, завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І.І. Хемчян, у своєму виступі акцентувала увагу на проблемах діяльності бібліотек в умовах пандемії COVID-19. Вона наголосила, що фахівці освітянських бібліотек мають поширювати достовірну інформацію щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу та підтримувати один одного у цей складний для всіх час, а також повідомила, що інформація з актуальних питань сьогодення, підготовлена бібліотекою, представлена на її вебпорталі. Це рекомендаційні бібліографічні списки літератури («Бібліотеки в період пандемії COVID-19», «Коронавірус COVID-19»), інтернет-посібник «Психологія і педагогіка у протидії пандемії COVID-19», підготовлений колективом авторів за науковою редакцією президента НАПН України В.Г. Кременя. Доповідачка поінформувала, що співробітниками ДНПБ підготовлено проєкт рекомендацій щодо виходу освітянських бібліотек із карантину.

Друга частина виступу І.І. Хемчян була присвячена питанням самоосвіти працівників бібліотек, зокрема презентації нового онлайн-проєкту «Дистанційна самоосвіта бібліотекарів», який розміщений на вебпорталі ДНПБ. Науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів О.Л. Гончаренко у своєму виступі «Інтернет-безпека дітей під час карантину» розповіла про нові електронні ресурси з питань інтернет-безпеки. Доповідачка зазначила, що одне з головних завдань бібліотечних працівників – навчати дітей правильно використовувати інтернет-ресурси. Так само, як ми вчимо дітей безпеки в реальному житті – на вулиці та дорозі, так необхідно навчити їх і безпечної поведінки у віртуальному житті – в інтернеті.

Завершився онлайн-семінар обговоренням зазначених питань у неформальній дружній атмосфері, де кожний учасник мав змогу звернутися з питаннями, висловити свої побажання і слова вдячності  керівництву ДНПБ та організаторам семінару за насичений професійний захід.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної
та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали