НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Дистанційна самоосвіта фахівців освітянських бібліотек

14 травня 2020 року Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) через платформу Zoom провела Всеукраїнський онлайн-семінар «Дистанційна самоосвіта фахівців освітянських бібліотек». Мета заходу – обговорення пропозицій і можливостей щодо підвищення фахового рівня працівників освітянських бібліотек у дистанційному режимі та висвітлення актуальних питань подальшої діяльності бібліотек в умовах виходу з карантину.

У семінарі взяли участь фахівці Львівської та Миколаївської науково-педагогічних бібліотек, бібліотек закладів вищої освіти педагогічного та інженерно-педагогічного профілів, бібліотечні працівники закладів загальної середньої та професійної  (професійно-технічної освіти),  методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та методисти з бібліотечних фондів обласних, районних та міських управлінь освіти і науки  різних областей України (100 осіб).

Модератор заходу, завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І.І. Хемчян, у своєму виступі акцентувала увагу на проблемах діяльності бібліотек в умовах пандемії COVID-19. Вона наголосила, що фахівці освітянських бібліотек мають поширювати достовірну інформацію щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу та підтримувати один одного у цей складний для всіх час, а також повідомила, що інформація з актуальних питань сьогодення, підготовлена бібліотекою, представлена на її вебпорталі. Це рекомендаційні бібліографічні списки літератури («Бібліотеки в період пандемії COVID-19», «Коронавірус COVID-19»), інтернет-посібник «Психологія і педагогіка у протидії пандемії COVID-19», підготовлений колективом авторів за науковою редакцією президента НАПН України В.Г. Кременя. Доповідачка поінформувала, що співробітниками ДНПБ підготовлено проєкт рекомендацій щодо виходу освітянських бібліотек із карантину.

Друга частина виступу І.І. Хемчян була присвячена питанням самоосвіти працівників бібліотек, зокрема презентації нового онлайн-проєкту «Дистанційна самоосвіта бібліотекарів», який розміщений на вебпорталі ДНПБ. Науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів О.Л. Гончаренко у своєму виступі «Інтернет-безпека дітей під час карантину» розповіла про нові електронні ресурси з питань інтернет-безпеки. Доповідачка зазначила, що одне з головних завдань бібліотечних працівників – навчати дітей правильно використовувати інтернет-ресурси. Так само, як ми вчимо дітей безпеки в реальному житті – на вулиці та дорозі, так необхідно навчити їх і безпечної поведінки у віртуальному житті – в інтернеті.

Завершився онлайн-семінар обговоренням зазначених питань у неформальній дружній атмосфері, де кожний учасник мав змогу звернутися з питаннями, висловити свої побажання і слова вдячності  керівництву ДНПБ та організаторам семінару за насичений професійний захід.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної
та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

25.03.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад 

До участі в конкурсі допущені:
  • АГАЛЕЦЬ Інна Олександрівна – на посаду старшого наукового співробітника відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти;
  • ВАСИЛЕНКО Світлана Борисівна – на посаду молодшого наукового співробітника сектору рідкісних видань відділу педагогічного джерелознавства та біографістики;
  • ГУРАЛЮК Андрій Георгійович  – на посаду завідувача сектору інформаційно-комунікаційних технологій і наукометрії відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти;
  • ЛАПАЄНКО Світлана Володимирівна – на посаду завідувача сектору наукової інформаційно-бібліографічної діяльності відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти;
  • ЛОБАНОВСЬКА Інна Георгіївна – на посаду молодшого наукового співробітника відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів за сумісництвом;
  • ПАВЛЕНКО Тетяна Степанівна – на посаду наукового співробітника відділу педагогічного джерелознавства та біографістики;
  • ЧАЛУ Наталію Володимирівну – на посаду молодшого наукового співробітника сектору сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики.

24.02.2021

Шановні користувачі!

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України з 22.02.2021 по 20.04.2021 надає тестовий доступ до бази даних EBSCO-CEEAS (Central & Eastern European Academic Source). Це регіональна (наукова і професійна періодика центральної та східної Європи) універсальна за тематикою БД. Доступ надається через пошукові інтерфейси EBSCOhost та EBSCO Discovery Service.

Додаткова інформація доступна за посиланням https://informatio.moodlecloud.com/course/view.php?id=6 та на інформаційному порталі EBSCO.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали