НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Спадщина Тараса Шевченка в національному вихованні дітей та молоді

22 березня 2019 року в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського НАПН України відбувся круглий стіл «Спадщина Тараса Шевченка в національному вихованні дітей та молоді» (до 205-річчя від дня народження). У заході взяли участь понад 30 учасників: учені наукових установ НАПН України, педагогічні працівники закладів освіти (учителі та вихователі спеціальних шкіл-інтернатів), музейні фахівці, співробітники бібліотеки, студенти Київського університету ім. Б. Грінченка та ін.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернулася Л. Д. Березівська, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ України, яка акцентувала увагу на активній участі ДНПБ у заходах із відзначення ювілею Т. Г. Шевченка, популяризації його творчої спадщини. У своїй доповіді вона звернула увагу слухачів на педагогічні ідеї та просвітницьку діяльність видатного поета в історико-освітньому дискурсі.

Під час заходу було розглянуто такі питання: науково-дослідна та інформаційна діяльність бібліотечних, музейних, освітніх установ щодо збереження і вивчення творчості Т. Шевченка; досвід освітянських бібліотек із використання творчої спадщини Т. Шевченка в національно-патріотичному вихованні дітей та молоді; використання виховного потенціалу творів Т. Шевченка в закладах освіти; національно-патріотичне виховання особистості в сучасних умовах.

У режимі веб-конференції до роботи круглого столу з виступом і віртуальною екскурсією долучилася М. А. Ткаченко, молодший науковий співробітник Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» («Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» як популяризатор творчості Т. Шевченка у патріотичному вихованні підростаючого покоління»).

В обговоренні та дискусії взяли участь: К. О. Журба, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України («Формування національно-культурної ідентичності особистості: виклики і тенденції»); Г. М. Смирнова, науковий співробітник, завідувач сектору Науково-освітнього відділу Національного музею Тараса Шевченка («Використання виховного потенціалу творів Т. Шевченка в закладах освіти»); Л. О. Пономаренко, кандидат наук із соціальних комунікацій, завідувач відділу науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв`язків ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського («„І голос Шевченка з віків долинає…”: національний феномен творчої спадщини Т. Г. Шевченка»).

Учасники круглого столу відвідали музейну експозицію «ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського: історія і сучасність», читальний зал Фонду В. О. Сухомлинськогого, кімнату-музей рідкісної книги та висловили подяку дирекції ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, організаторам за проведення змістовного й актуального заходу.

Матеріал підготувала
Л. О. Пономаренко, кандидат наук із соціальних комунікацій,
завідувач відділу науково-документного забезпечення,
соціокультурної діяльності та міжнародних зв`язків

2019.03.22-3 2019.03.22-4
2019.03.22-5 2019.03.22-6
2019.03.22-7 2019.03.22-2

Анонси та оголошення

21.06.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому фаховому журналі «Науково-педагогічні студії» (вип. 8/2024) Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.  Детальніше…

20.06.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантних посад. Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали