НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Спадщина Тараса Шевченка в національному вихованні дітей та молоді

22 березня 2019 року в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського НАПН України відбувся круглий стіл «Спадщина Тараса Шевченка в національному вихованні дітей та молоді» (до 205-річчя від дня народження). У заході взяли участь понад 30 учасників: учені наукових установ НАПН України, педагогічні працівники закладів освіти (учителі та вихователі спеціальних шкіл-інтернатів), музейні фахівці, співробітники бібліотеки, студенти Київського університету ім. Б. Грінченка та ін.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернулася Л. Д. Березівська, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ України, яка акцентувала увагу на активній участі ДНПБ у заходах із відзначення ювілею Т. Г. Шевченка, популяризації його творчої спадщини. У своїй доповіді вона звернула увагу слухачів на педагогічні ідеї та просвітницьку діяльність видатного поета в історико-освітньому дискурсі.

Під час заходу було розглянуто такі питання: науково-дослідна та інформаційна діяльність бібліотечних, музейних, освітніх установ щодо збереження і вивчення творчості Т. Шевченка; досвід освітянських бібліотек із використання творчої спадщини Т. Шевченка в національно-патріотичному вихованні дітей та молоді; використання виховного потенціалу творів Т. Шевченка в закладах освіти; національно-патріотичне виховання особистості в сучасних умовах.

У режимі веб-конференції до роботи круглого столу з виступом і віртуальною екскурсією долучилася М. А. Ткаченко, молодший науковий співробітник Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» («Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» як популяризатор творчості Т. Шевченка у патріотичному вихованні підростаючого покоління»).

В обговоренні та дискусії взяли участь: К. О. Журба, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України («Формування національно-культурної ідентичності особистості: виклики і тенденції»); Г. М. Смирнова, науковий співробітник, завідувач сектору Науково-освітнього відділу Національного музею Тараса Шевченка («Використання виховного потенціалу творів Т. Шевченка в закладах освіти»); Л. О. Пономаренко, кандидат наук із соціальних комунікацій, завідувач відділу науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв`язків ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського («„І голос Шевченка з віків долинає…”: національний феномен творчої спадщини Т. Г. Шевченка»).

Учасники круглого столу відвідали музейну експозицію «ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського: історія і сучасність», читальний зал Фонду В. О. Сухомлинськогого, кімнату-музей рідкісної книги та висловили подяку дирекції ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, організаторам за проведення змістовного й актуального заходу.

Матеріал підготувала
Л. О. Пономаренко, кандидат наук із соціальних комунікацій,
завідувач відділу науково-документного забезпечення,
соціокультурної діяльності та міжнародних зв`язків

2019.03.22-3 2019.03.22-4
2019.03.22-5 2019.03.22-6
2019.03.22-7 2019.03.22-2

Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали