НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

XXVI Всеукраїнські педагогічні читання 2019 рік

27 вересня 2019 року у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти та Рівненському державному гуманітарному університеті за підтримки Національної академії педагогічних наук України, Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського та Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського відбулися XXVI Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: методична спадщина педагога в контексті ідей Нової української школи». У заході брали участь понад 250 учасників з усіх регіонів України.

На пленарному засіданні виступили: О. В. Сухомлинська, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, головний науковий співробітник Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського з доповіддю «Методична спадщина Василя Сухомлинського: через історико-педагогічне пізнання до пошуків відповідей на виклики сьогодення», І. Д. Бех, доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України, директор Інституту проблем виховання НАПН України з доповіддю «Духовно-глибинна методична евристика у творчості Василя Сухомлинського», А. М. Богуш, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, завідувач кафедри теорії і методики дошкільної освіти Державного закладу «Південноукраїнський національний  педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» з доповіддю «Методична спрямованiсть педагогiчної спадщини Василя Сухомлинського: методична абетка вчителя», В. Ф. Деркач, директор навчально-виховного комплексу «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей імені В. О. Сухомлинського» Онуфріївської районної ради Кіровоградської області, заслужений працівник освіти України з доповіддю «Трансформація ідей В. О. Сухомлинського в управлінській діяльності керівників закладів загальної середньої освіти в умовах Нової української школи», Н. А. Мельник, кандидат  педагогічних  наук,  доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти, проректор з науково-методичної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з доповіддю «Методичні ідеї Василя Сухомлинського в розбудові Нової української школи».

Наприкінці пленарного засідання було оголошено місце проведення наступних чергових ХХVІІ Всеукраїнських читань, які відбудуться у м. Бровари Київської області у 2020 р.

У рамках читань відбулися засідання 5 науково-практичних секцій: 1) Методичні аспекти педагогічної системи Василя Сухомлинського: перспективи творчого застосування в освітньому просторі Нової української школи; 2) Організація роботи з педагогічним колективом: актуалізація досвіду Школи Василя Сухомлинського; 3) Методичні ідеї Василя Сухомлинського у фаховій підготовці та післядипломній освіті вчителя; 4) Методичний досвід Василя Сухомлинського та освітній процес; 5) Методична спадщина Василя Сухомлинського у бібліотечному та музейному просторі.

Працівники ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського взяли участь у роботі двох секцій: Сухомлинська О. В. виступила модератором першої секції; директор бібліотеки Л. Д. Березівська – модератором п’ятої секції. Інші співробітники бібліотеки виступили на секціях з повідомленнями і доповідями.

П’ята секція «Спадщина Василя Сухомлинського у бібліотечному та музейному вимірі» (керівник секції – Л. Д. Березівська, співкерівник – І. І. Хемчян) була присвячена висвітленню ролі ідей В. О. Сухомлинського у розбудові бібліотечного та музейного середовища.

У роботі секції взяли участь понад сорок фахівців: науковці ДНПБ,  Педагогічного музею України, Педагогічного меморіального музею В. О. Сухомлинського, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,  Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, методисти, шкільні бібліотекарі та бібліотекарі публічно-шкільних бібліотек міста Рівне та Рівненської області. У виступах учасників бібліотечної секції було порушено ряд важливих питань щодо використання педагогічних ідей В. О. Сухомлинського у сучасній школі.

Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського Л. Д. Березівська відкрила захід і привітала його учасників з початком нового навчального року та прийдешнім Всеукраїнським днем бібліотек, презентувала інформаційний довідник «Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського: здобутки та перспективи (2015–2019)», підготовлений до 20-річчя Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.

З доповідями виступили: Березівська Л. Д. «В. О. Сухомлинський про роль бібліотеки в організації методичної роботи школи». Завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек, голова секції працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації І. І. Хемчян «Інноваційні форми роботи шкільної бібліотеки з популяризації спадщини В. О. Сухомлинського». Завідувач відділу комплектування та наукового опрацювання документів І. Г. Лобановська «Постать В. О. Сухомлинського крізь призму Універсальної десяткової класифікації».

Секретар секції, методист кабінету виховної роботи та позашкільної освіти Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти Н. Г. Мінакова розповіла присутнім про сучасний стан шкільних бібліотек області, а також про перспективи їх розвитку в процесі розбудови Нової Української школи.

Робота секції пройшла в професійній і творчій  атмосфері, стала майданчиком для отримання інформації, обміну досвідом та ідеями.

Проведення педагогічних читань, присвячених методичній спадщині В. Сухомлинського, засвідчило багатство і глибину ідей педагога про конкретні шляхи, засоби і методи навчання й виховання дітей і молоді в закладах освіти різних рівнів, а також затребуваність його доробку в час розбудови Нової української школи.

Матеріал  підготували
завідувач відділу науково-методичного забезпечення
діяльності мережі освітянських бібліотек
І. І. Хемчян,
науковий співробітник відділу історії освіти
Л. В. Сухомлинська 


Анонси та оголошення

23.12.2024

Вітання з Різдвом Христовим та Новим роком! Вітання з Різдвом Христовим та Новим роком!

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали