Манжос Борис Семенович
МАНЖОС (МАНДЖОС) БОРИС СЕМЕНОВИЧ
(1891–1938?)
Український педагог, дидакт, практик-експериментатор, учасник розбудови нової системи освіти, розвитку нової школи з виробничою працею і політехнізмом на основі марксистської ідеології. Учитель української мови й літератури в Київській жіночій гімназії С. В. Ігнатьєвої, директор шкіл Київської губернії, викладач вищої школи, керівник кафедри дитячого руху Всеукраїнського інституту народної освіти. Помічник директора з навчальної роботи в Польському інституті соціального виховання в Києві, завідувач відділу соціального виховання Київської повітнаросвіти, інспектор Київського Губсоцвиху, завідувач навчальної частини в дитячому містечку «Ленінське», організатор першої в Україні фабрично-заводської семирічки в Києві. Автор статті «Дві теорії навчання» – одного з перших в Україні досліджень гештальтпсихології з використанням першоджерел, підручника «Основи радянської дидактики. Ч. 1. Аналітика педагогічного процесу», що мав стати значним явищем у розвитку педагогічної науки в СРСР, але був підданий критиці через посилення ідеологізації науки.
Матеріал підготовлено
Демидою Є. Ф.,
науковим співробітником
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,
2021 р.
Анонси та оголошення
12.09.2023

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Запрошуємо взяти участь у засіданні круглого столу «Висвітлення творчого шляху Василя Сухомлинського та інших педагогів у віртуальному просторі – від відтворення образу до творення міфу».
Захід відбудеться 23 жовтня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі (онлайн і офлайн). Початок роботи о 14:00. Інформаційний лист