НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Манжос Борис Семенович

МАНЖОС (МАНДЖОС) БОРИС СЕМЕНОВИЧ

(1891–1938?)

 

Український педагог, дидакт, практик-експериментатор, учасник розбудови нової системи освіти, розвитку нової школи з виробничою працею і політехнізмом на основі марксистської ідеології. Учитель української мови й літератури в Київській жіночій гімназії С. В. Ігнатьєвої, директор шкіл Київської губернії, викладач вищої школи, керівник кафедри дитячого руху Всеукраїнського інституту народної освіти. Помічник директора з навчальної роботи в Польському інституті соціального виховання в Києві, завідувач відділу соціального виховання Київської повітнаросвіти, інспектор Київського Губсоцвиху, завідувач навчальної частини в дитячому містечку «Ленінське», організатор першої в Україні фабрично-заводської семирічки в Києві. Автор статті «Дві теорії навчання» – одного з перших в Україні досліджень гештальтпсихології з використанням першоджерел, підручника «Основи радянської дидактики. Ч. 1. Аналітика педагогічного процесу», що мав стати значним явищем у розвитку педагогічної науки в СРСР, але був підданий критиці через посилення ідеологізації науки.

Матеріал підготовлено
Демидою Є. Ф.,
науковим співробітником
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,
2021 р.


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали