НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Освітні й наукові програми Європейського Союзу в Україні

22.05.2019

21 травня 2019 р. до Дня Європи в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбулася зустріч-презентація з Оксаною Головко-Гавришевою, Президентом Української Асоціації Європейських Студій, кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри європейського права ЛНУ імені Івана Франка, доцентом кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА, на тему «Освітні й наукові програми Європейського Союзу в Україні».

Захід організовано співробітниками відділу науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків і присвячено 30-річчю діяльності Програми «Жан Моне». Ця програма започаткована з метою підтримки академічних досліджень з питань європейської інтеграції в державах-членах ЄС та фінансує навчання і дослідження політики ЄС, сприяє діалогу між науковцями, управлінцями та представниками громадянського суспільства у всьому світі.

У межах міжнародного проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми ЄС Еразмус+ (Жан Моне) у ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського створено та функціонує Пункт європейської інформації, у рамках якого проводяться лекції, книжкові виставки, презентації.

У заході взяли участь викладачі, методисти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, директор бібліотеки згаданого закладу вищої освіти, фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.

З вітальним словом до учасників звернулася заступник директора ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, канд. іст. наук Л. І. Страйгородська, яка відзначила важливу роль бібліотеки у розвитку національної педагогічної науки й освіти, забезпеченні фахових потреб науковців та практиків галузі, наданні сервісних інформаційних послуг як у традиційній, так і в електронній формах за допомогою доступу до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів й акцентувала увагу на важливості участі науковців у міжнародних проектах і грантах.

Найважливіші питання, навколо яких розгорнулася дискусія та обговорення: співпраця України і ЄС в освітній і науковій сферах (European Education Area, European Research Area); програми ЄС в Україні: що, де, коли і як?; досвід реалізації проектів в Україні, зокрема Програми Еразмус+, напрям Жана Моне; переваги проектів напряму Жана Моне; особливості підготовки успішних проектів тощо.

У рамках заходу було проведено огляд музейної експозиції «Державна науково-педагогічна бібліотека України НАПН України: історія і сучасність (друга половина XIX – початок XXI ст.)» та екскурсії до кімнати-музею рідкісної книги й читального залу Фонду В. О. Сухомлинського.

Матеріал підготувала
Л. О. Пономаренко, кандидат наук із соціальних комунікацій,
завідувач відділу науково-документного забезпечення,
соціокультурної діяльності та міжнародних зв`язків

2019.05.21-01 2019.05.21-02
2019.05.21-03

Анонси та оголошення

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної)  Детальніше...

01.09.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної наукової посади вченого секретаря Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали